Activision plánuje s pomocí Flurry vstoupit na mobilní trh

2

Jednou ze specifik prozatím mladého trhu aplikací a her na chytré telefony je až na drobné výjimky naprostá absence větších vydavatelů. Způsobeno je to tím, že jejich vývoj není tak nákladný a tak jej většinou zvládne zafinancovat sám tým, bez nutnosti externí finanční podpory.

Jak se však tento trh pomalu zvětšuje a zprofesionálníme, tak se současně také zvyšuje potřebný kapitál k prosazení, a tedy se i otevírá potencionální prostor pro vydavatele. A právě ten by chtěl ve spolupráci s Flurry, firmou zaobírající se analytickými nástroji pro mobilní aplikace, zaplnit vydavatel velkých počítačových a konzolových her Activision-Blizzard.

Prozatím bylo oznámeno jen to, že se chystá na trh. Nebyla tedy představena žádná konkrétní hra, kterou by měl vydávat, ani přibližný termín, kdy se nějaké dočkáme. Jisté však je, že až se tak stane, tak nepůjde o žádný béčkový titul.

A co Vy? Myslíte si, že je vůbec pro velké vydavatele na telefonech a podobných zařízeních místo?

zdroj: gamesfan

2 KOMENTÁŘE

    •  Náhodou, příchod velkých vydavatelů by mohl přinést nějaké větší AAAčkové hry. A ačkoliv jsem spíše fanda indie kousků, tak čas od času s pořádným rozpočtem také potěší.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here