Acer připravuje první chromebook s procesorem Tegra K1

0

Acer je v oblasti chromebooků velkým průkopníkem. Přišel na trh s prvními modely s procesory od Intelu a podařilo se mu, dostat tato zařízení dostat do podvědomí běžných uživatelů. Podle uniklých informací to však Acer myslí s chromebooky vážně i v budoucnu a dokonce připravuje vůbec první zařízení tohoto typu s procesorem nVidia Tegra K1.

Acer-Chromebook-CB5-with-NVIDIA-Tegra-K1-Leaks-Out-447799-2

Zatím jej známe pod názvem Acer Chromebook CB5 a už z výbavy je patrné, že cenou asi nepokoří velmi oblíbený model C720. Od novinky se očekává 13,3″ displej se standardním rozlišením 1366×768 a 32 GB SSD disk. Nezapomnělo se ani na USB 3.0 a vstup pro ethernetový kabel.

Acer-Chromebook-CB5-with-NVIDIA-Tegra-K1-Leaks-Out-447799-4

Největší neznámou je však procesor a grafika. Ta podle lednové prezentace nVidie disponuje 192 jádry. Samotný čipset pracuje s hned čtyřmi jádry. Zatím ale nevidím důvod, proč by mělo zařízení s Chrome OS pracovat s tak výkonným hardwarem. Chromebooky si vystačí i s o poznání slabší výbavou a rozdíl je nepatrný.

Acer-Chromebook-CB5-with-NVIDIA-Tegra-K1-Leaks-Out-447799-3

To se ale dozvíme až po prvních recenzích. Oficiální uvedení na trh je údajně plánováno na třetí kvartál letošního roku. Spolu s tímto modelem se na trh dostanou i další nové modely s Chrome OS, které nám Acer ukázal už v květnu. Nás však nejvíce zajímá, kdy se tato zařízení konečně oficiální cestou dostanou také do Česka.

Zdroj: softpedia

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here