Acer C720 Chromebook přichází s procesorem Intel Haswell a 8,5 hodinovou výdrží

3

Kromě HP představil svůj nový Chromebook tento týden také Acer. Novinka s označením C720 zaujme mobilitou, dlouhou výdrží, nízkou cenou, ale i slušným výkonem. Netbook samozřejmě běží na platformě Chrome OS, která je založen na stejnojmenném internetovém prohlížeči od Googlu.

Acer C720 Chromebook

Acer C720 je vybaven 11,6″ displejem s rozlišením 1366 x 768 obrazových bodů a matnou úpravou ComfyView HD, která zabraňuje nepříjemným světelným odleskům. O pohon se stará procesor od Intelu postavený na 22nm mikroarchitektuře Haswell, kterému dělá společnost 4GB RAM.

Chromebook disponuje 16GB vnitřní pamětí a čtečkou na SD karty, data je ale možné ukládat také do 100GB prostoru v cloudovém úložišti Google Drive, který získáte zdarma na dva roky. O konektivitu se stará Wi-Fi 802.11 a/b/g/n, Bluetooth 4.0, USB 3.0, USB 2.0 a HDMI. Integrovaná baterie by měla podle výrobce zajistit výdrž až 8,5 hodiny.

Acer C720 má tloušťku 1,77 cm a hmotnost 1,1 kg, takže je ideální pro uživatele požadující mobilní netbook. Novinka by se měla na americkém trhu objevit s cenovkou 249 dolarů, v přepočtu necelých 4 700 Kč. Dostupnost na mezinárodních trzích nebyla a s největší pravděpodobností ani nebude potvrzena.

Acer C720 Chromebook (1)

zdroj: Google via Android Community

3 KOMENTÁŘE

  1. Do týchto mašín by sa nedal dať Windows? Lebo za tú cenu by to bol neskutočný notebook, respektíve netbook, až teda na tú vnútornú pamäť, ale to by sa dalo externým diskom zachrániť. Či nie?

    • Čistě teoreticky jelikož je tam Haswell tak by tam Windows mohli jít. Jediné co v tom asi bude bránit bude nějaká ochana BIOSu takže bude třeba flash. Nicméně na takovýto notes bych rozežrané Windows určitě nedoporučil. To spíš raději dualboot, Linux / ChromeOS.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here