8GB Nexus 7 není dostupný v americkém Google Play Store

0

V americké verzi Google Play Store, kde jsou prodávána také zařízení s Androidem, je od dneška nedostupný Nexus 7 s 8GB vnitřní pamětí. Začíná se proto spekulovat o tom, že Google prodej této verze ukončí. Byl by to poměrně logický krok, protože 8 GB je na aplikace, filmy ve vysokém rozlišení a další obsah opravdu málo, zejména když tablet nemá slot na microSD karty. V Google Play Store je však u tabletu stále nápis „Coming Soon“, který naznačuje, že by se Nexus 7 8GB přece jenom mohl vrátit do nabídky.

Google chystá Nexus 7 s 32GB interní pamětí, tedy s dvojnásobkem ve srovnání se současnou největší 16GB verzí. Zda se někdy dočkáme také 64GB verze jako v případě iPadu Mini ale zůstává ve hvězdách.

V tenkém a lehkém těle Nexusu 7 nalezneme sedmipalcový IPS displej s rozlišením 1280×800 pixelů krytý odolným sklem Gorilla Glass, čtyřjádrový procesor Tegra 3 s taktem 1,3 GHz, 1GB RAM a přední kameru pro videohovory. Samozřejmostí je podpora technologií Wi-Fi, GPS a Bluetooth. Dlouhou výdrž (až 8 hodin přehrávání HD videa) by měla zajistit baterie s kapacitou 4325 mAh. Operačním systémem je nejnovější Android 4.1 Jelly Bean s integrací všech služeb od Googlu.

zdroj: pha

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here