5+1 aktuálně nejzajímavějších konceptů smartphonů

1

Koncepty nových automobilů, zbraní, smartphonů, to vše milujeme díky tomu, že často představují znatelný odklon od nudné reality, i když se nám často do rukou vůbec nedostanou. Celosvětoví designeři, nezatíženi komplikacemi marketingu a technologií, stále přicházejí s nejdivočejšími nápady na nové produkty. Uvidíte, že fantazii se v tomto případě meze skutečně nekladou

Vybrali jsme 5 konceptů, které nás nejvíce zaujaly.

1) Kryt od The Plumage poskytne užitečnost a ochranu

Designer Jet Ong vylepšil klasický flipový kryt rozdělením na dvě funkční poloviny. Spodní půlka červeného obdélníkového panelu schovává baterku a vrchní polovina kryje displej, zatímco z druhé strany funguje jako plně funkční klávesnice. Stačí vrchní část přetočit o 180 stupňů dolů.

Plumage-concept-phone-1Plumage-concept-phone-6-490x276

2)Elegantní zakřivení VEGA Phone

Jedná se o koncept, který není zas tak daleko od reality. Díky lehkému zakřivení telefon potěší oko a také určitě dobře padne do ruky. (Což také tvrdí jeho tvůrce Simone Savini.) Navíc, displej setrvá nadále v černobílém provedení pro většinu funkcí, což se drží ruku v ruce  s elegantním a jemným laděním smartphonu. Proč ne?

vega-phone

3) Atlas Kinetic Phone se nabíjí dynamem

Výdrž baterie je jedním z nejdůležitějších aspektů při výběru nového přístroje. Pokud oželíte používání vašich oblíbených aplikací, s touhle hračkou už bude pro vás nabíjení minulostí. Atlas Kinetic Phone, navržen Ricardem Baiaoem, převádí kinetickou energii v elektrickou. Když vám jednoduše dojde šťáva, stačí zatřást zařízením, aby zapracovaly kinetické rotory. Takto vytvořená energie bude nejspíš hodně malá na to, aby skutečně udržela v provozu celé zařízení, nicméně tento nápad jsme sem nemohli nezařadit.

greener_gadgets_01

4)Zostřený tvar Sony Xperia X

Designer Abel Verdezoto si pohrál s Xperií jako nikdo jiný. Jeho práce nabízí 4.6 palcovou dotykovou obrazovku a tělo, které se pozvolna ztenčuje od vrchu dolů. Tento tvar například usnadňuje přístup ke kontektoru sluchátek v kapse nebo zapadnutí do přihrádek tašek nejrůznějších tvarů. Další vychytávkou je podpěra, zabudovaná na zadní straně telefonu, držící přístroj vertikálně i horizontálně.

XperiaX01

5)Blackberry zabalený do displeje

Další z návrhů, tentokrát Johna Anastasiadise, se chlubí širokým využitím citlivého displeje. Na první pohled nenajdeme žádná tlačítka, pouze interaktivní plochu pokrytou aplikacemi ze zadní i přední strany smartphonu. Pár jich tam však je, a to na boku přístroje kvůli praktickému ovládání hlasitosti. Nebyl by to ale pravý Blackberry, kdyby neměl QWERTY klávesnici, která se dá po vyjetí z útrob telefonu opět zacvaknout zpátky.

blackberry_concept_phone_with_wrap_around_screen_1

BONUS – Smartphone ve tvaru listu

Robrecht Vanhauwere vymyslel skutečně stylové zařízení. I když nejspíš zůstane u konceptu a nebudeme si jej moct vyzkoušet, vývojaři tvrdí, že je telefon velmi pohodlný pro jednoruční využití kvůli zahlým okrajům. Palec dostane více prostoru pro pohyb a tvar listu skrývá překvapení pro hráče. Když se dostane Leaf do horizontální polohy, ostré kraje poslouží jako dotykové joysticky.

Bez názvu

Po jakém z těchto klenotů byste šáhli vy?

zdroj:http://www.phonearena.com

1 komentář

  1. Aha. Takže vy jste vybrali 5 konceptů ze zdroje, kde bylo 10 konceptů, jelikož se vám nechtělo překládat celý článek. Fajn výběr vaší redakce!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here