5 cool smartphonů, o kterých jste nejspíš ještě neslyšeli

1

Google, Samsung, LG, Sony, Apple, HTC…podívejte se do historie našich článků a zjistíte, že většina z nich se věnuje právě těmto značkám. Znamená to, že mobilní průmysl už dál nemá co nabídnout? To v žádném případě! Sami kolikrát žasneme, na jaká zajímavá zařízení nových i starších, porovnatelně menších firem narazíme. Takže dnes přicházíme s několika chytrými telefony, o kterých jste nejspíš ještě neslyšeli, ale určitě Vás budou zajímat. Ukážeme si stylové, luxusní (a opravdu děsivě drahé) chytré telefony následované těmi, které disponují jedinečnými funkcemi. Pojďme na to.

1) TONINO LAMBORGHINI 88 TAURI

Začněme s něčím, nad jehož krásou se dojmeme a nad jehož cenou se rozbrečíme. Za Tonino Lamborghini 88 Tauri sice zaplatíte $6,000 (149 150Kč), ale narozdíl od jiných luxusních chytrých telefonů můžete počítat s pořádně našlapanými parametry. Tento 5palcový telefon vyrobený z nerezové oceli a prémiové kůže vypadá naprosto unikátně. Pod nóbl kabátkem se skrývá čtyřjádrový procesor Snapdragon 801  společně s 3GB RAM pamětí, 20 MP hlavním a 8MP předním selfie fotoaparátem, duálním LED bleskem, 3,400 mAh baterií, dvěma aktivními SIM sloty a LTE. Uživatel této hříčky si bude muset zvyknout na systém Android 4.4.4 KitKat. S takovýmhle vybavením si ho už všichni běžíme koupit. Nebo spíš asi ne…

Tonino-Lamborghini-88-Tauri2 Tonino-Lamborghini-88-Tauri gq-lamborghini-88-tauri3 4

2) GEEKSPHONE REVOLUTION

Pokud nežijete ve Španělsku, asi těžko narazíte na produkty Geeksphone a dokonce i mnozí místní nebudou mít o existenci této společnosti potuchy. Její poslední model Revolution přitom přišel s opravdu zajímavým obchodním tahákem při zachování relativně více než ,,dovolitelné“ ceny. O co tedy jde? S tímto mazlíkem můžete přeskakovat mezi dvěma operačními systémy, a to Androidem a Mozillou Firefox (údajně i mezi jinými podporujícími systémy).

S cenou pouhých €123 (3590Kč) však nečekejte, že by Vám z vybavení revolučního modelu Revolution spadla brada. Máme co dočinění s 4.7palcovým displejem o rozlišení qHD (tedy 540 x 960 pixelů), dvojjádrovým Intel Atom Z2560 procesorem (1GB RAMky), 8 MP zadním fotoaparátem, 2,000 mAh baterií a 4 GB rozšířitelného prostoru. Základní verze šlape na Androidu. Můžete ji však později doplnit i o systém Firefox skrze menu Nastavení.

  • 5 5

3) FAIRPHONE

Fairphone je jedno z těch zařízení, které dává v popředí hlavně životní prostředí a také člověka samotného, což je tvrzení hádejte koho…ano samotné firmy Fairphone. Tady však k planým slovům nedochází. Cín a titan, z nichž je vyrobeno tělo telefonu, pochází z nekonfliktních zón a výroba samotná probíhá v čínské továrně, kde je o pracovníky adekvátně postaráno. Toto zařízení, které si můžete mimochodem volně ,,rootnout“ bez ztráty záruky, nabízí vyjímatelnou 2,000 mAh baterii a další jednotlivé součástky telefonu za rozumnou cenu v případě jejich poškození.

Další parametry zahrnují 4.3 displej s rozlišením qHD (540 x 960) vybavený sklem Dragontrail Glass (který je prý pevnější než Gorilla Glass), čtyřjádrový procesor MediaTek MT6589, 16 GB rozšířitelného úložného prostoru a 8 MP fotoaparát se ,,stabilizací“. Operačním systémem je opět Android, tentokrát však verze 4.2.2 Jelly Bean. Za Fairphone v obchodě necháte €310 (tedy 8630Kč).

7

 

4) LUMIGON T2 HD

Pokud si potrpíte na luxusní vzhled, ale nemáte v plánu vyloupit banku, pak bude pro Vás dánský model Lumigon T2 HD skvělou alternativou. Seženete jej za $578 (14370 Kč včetně daně) a tím si odnesete telefon s vodě- a prachuodolným tělěm z nerezové oceli (IP55), do kterého Lumigon vystlal 4.3palcový displej o 720 x 1280 pixelech. Dále nebyl model ochuzen o dvoujádrový procesor Snapdragon s grafikou Adreno 320, 2 GB RAMky, o POZOR až 128 GB úložný prostor, IR emulátor, podporu gest, extra citlivý displej (použitelný pro rukavice) a hlavní 13 MP fotoaparát se závěrkou. V přední části chytrého telefonu naleznete i 2.4 MP selfie foťák s vlastním bleskem.

9 8

5) LG Fx0

Přesně před měsícem, LG společně s firmou au KDDI předvedli model Fx0 – velmi unikátní zařízení jedoucí na operačním systému Firefox. Momentálně se jedná o ,,nejnabušenější“ Firefox telefon, který je zároveň velmi poutavý svým specifickým, průhledným designem.

Pokud mluvíme o hardwareové stránce, zmíníme 4.7 palcový displej s rozlišením 720 x 1280 pixelů, Qualcomm Snapdragon 400 čipový set se čtyřmi 1.2GHz Krait 300 jádry a grafikou Adreno 306, doplněný o 1,5 GB RAM paměti. Milovníci snímků si vyhrají s 8 MP hlavní fotoaparátem a 2.1 MP předním, určeným pro selfie. Jedná se o poměrně robustní model s parametry 139 x 70 x 10.5 mm a váhou 148 gramů. Základní verze je vybavena úložným prostorem 16 GB, který můžete navýšit srkze SD kartu až o 64 GB. Nakonec uveďme 2,370 mAh baterii a operační systém Firefox 2.0.

12 13

Který z neznámých modelů se vám líbí nejvíce?

zdroj: http://www.phonearena.com

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here