Podle tohoto průzkumu vlastně většinu funkcí našich telefonů ani nepotřebujeme.

2

smartphone1-e1449796941905Tvůrci smartphonů neustále hledají nové funkce pro zlepšení a snaží se odlišit své výrobky od výrobků konkurence. Škoda jen, že ve většině případů je tato snaha k ničemu, alespoň podle výsledků nedávné studie.

V průměru, je používáno pouze 8 funkcí nebo aplikací pravidelně, zatímco dalších 6 je používáno příležitostně. Vzhledem k tomu, že v průměru má smartphone asi čtyřicet speciálních funkcí, je velmi jednoduché si spočítat, že jsou využívány asi na 35%.

Pro mnoho technologických nadšenců jsou některé funkce nezbytné a často je používají, avšak většina normálních uživatelů vám řekne, že tyto funkce vůbec nevyužívají. Těmito funkcemi máme na mysli například skenování otisků prstů a mnoho dalších schopností.

Pouze 8% respondentů využívá svůj smarthone naplno, zatímco 67% tvrdí, že většina z funkcí telefonu jsou naprosto zbytečné věci. Mnohým stačí, aby smartphone dokázal volat, přijímat hovory a posílat textové zprávy, i když v poslední době roste zájem o fotografování a procházení internetu.

A kolik funkcí v telefonu používáte každý den vy? Dejte nám vědět v komentářích.

Zdroj: TuttoAndroid

 

2 KOMENTÁŘE

  1. někteří idiotští vývojáři se chovají dle takovýchto hloupých anket, odstraní 10 funkcí, co používá každou jen 10 % a hned je 100 % uživatelů nasr*ných! Takto se bohužel chová Google, proto jsou jeho produkty jak pro mentálně postižené
    třeba google mapy ještě neumí uložit zemi či není možné restartovat čistý Android!
    google product manažeři jsou naprostí idioti plýtvající schopnosti jeho skvělých programátorů

  2. Potřebná funkce se jmenuje univerzalita. PC také není zbytečné jen proto, že většina z nás nikdy nepoužila 99,9% aplikací, které pro něj existují. Je to úplně jedno. Většina funkcí je beztak realizována softwarově. U mobilů některé vyžadují hardware, který cenu telefonu většinou příliš nezvedne. Důležitá je možnost volby.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here