Oficiální TED aplikace – inspirujte se!

0

Konference TED s heslem „ideas worth spreading“ (nebo-li nápady, které stojí za to šířit) se pořádají už od roku 1984 a jsou charakteristické především dvěma věcmi – spoustou zajímavých hostů (účastnil se jich například Bill Clinton nebo kuchař Jamie Oliver) a dostupností záznamů většiny přednášek bezplatně na internetu s překlady titulků do řady jazyků. A když si nějakou chcete pustit a v kapse máte jen telefon s Androidem? S novou oficiální aplikací žádný problém.


Aplikace kopíruje pohledný a minimalistický design oficiálního webu, je tak přehledná a funkční. Po spuštění naleznete na hlavní stránce  přehled doporučovaných TED talks (jak se přednášky nazývají), seřazených do dvou kategorií – nové a populární. Mezi třemi hlavními obrazovkami přepínáte tahem prstu do stran, či výběrem z horizontálního menu, přesně v duchu doporučení Googlu pro vývoj moderních androidích aplikací. V záložce All Talks najdete seznam všech dostupných přednášek, které lze filtrovat podle řady parametrů – tagů, témat, hodnocení a dostupných překladů.

  

Tohle všechno umí i oficiální web, ale vývojáři si pro uživatele mobilní aplikace připravili dvě bonusové funkce. První z nich je možnost stahování vybraných přednášek přímo do telefonu a jejich následné přehrávaní. To je velmi užitečné v případě, že víte, že se budete v blízké době na delší dobu vyskytovat v prostředí bez přístupu k internetu a chcete si sledováním příspěvků z TEDu zkrátit čas – nabízí se tak využití pro dlouhé cesty vlakem.

Rádi byste se poučili a inspirovali, ale videa příliš vybíjí vaši baterii, či vysávají FUP? Aplikace TED vám umožní poslechnout si danou přednášku pouze v audio podobě.  Samozřejmostí je klasické tlačítko pro sdílení, pomocí kterého můžete přidat odkaz na sociální sítě, odeslat link e-mailem, nebo si název přednášky poznamenat. Na stránce vybraného příspěvku kromě výše uvedeného naleznete i příbuzná videa, informace o řečníkovi a možnost přidat si video do záložek pro pozdější zhlédnutí.

 

To je vše. Oficiální aplikace konferencí TED už neumí nic jiného a to je dobře. Svojí maximální funkčností a minimalismem splňuje vše, co od ní lze očekávat a pro fanoušky konferencí TED je výborným pomocníkem. A pokud TED ještě neznáte, zkuste se na pár přednášek podívat třeba i s pomocí této aplikace – možná se vám zalíbí, je to totiž skutečně inspirativní podívaná.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here