Zopo začne příští týden prodávat první smartphone s osmijádrovým procesorem

1

Už ve čtvrtek 21. listopadu si budeme moct koupit první smartphone s pravým osmijádrovým procesorem. Na svědomí ho bude mít čínský výrobce Zopo.

zopo osmijadro

Použitým čipem je MediaTek MT6592, který je vyroben 28nm technologií a tvoří jej osm jader typu Cortex A7 taktovaných až na 1,5 GHz. Na rozdíl od Exynosu 5 použitého v Samsungu Galaxy S4, dokáže všech osm jader pracovat najednou a z toho důvodu je MT6592 označován jako první osmijádro na světě.

Zopo zatím neprozradilo název, cenu ani další výbavu chystaného smartphonu. Už nyní je jasné, že o novinku bude velký zájem a na všechny zájemce se příští týden určitě nedostane. Výrobce totiž v první vlně nabídne jen 5 000 smartphonů, které budou dostupné v připravovaném oficiálním internetovém obchodě. Dobrou zprávou je, že Zopo smartphone doručí kamkoliv na světě, takže dveře k prvnímu osmijádrovému smartphonu mají otevřené i zájemci z České republiky.

Své telefony s procesorem MediaTek MT6592 chystá i několik desítek dalších čínských výrobců. Zopo však mezi nimi získalo výhodu v prvenství.

zdroj: Zopo Mobile via Gizchina

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here