Externí fotoaparát Sony ExpressOn QX-100 bude nejspíše stát více, než se předpokládalo

3

Objektiv Sony ExpressOn  Objektiv Sony ExpressOnObjektiv Sony ExpressOn

V době, kdy se výrobci snaží do svých smartphonů zabudovat co nejlepší fotoaparáty, chystá Sony velice zajímavé zařízení, které z vašeho telefonu udělá fotoaparát během několika sekund. Stačí vytáhnout externí fotoaparát a spárovat jej s přístrojem.

Fotoaparát se spáruje s telefonem pomocí NFC a poté přes Wi-Fi ihned začne streamovat obraz před objektivem, v rámci aplikace fotoaparátu můžete pořizovat fotografie a dále připojený modul ovládat. Sony k tomuto řešení přišlo se speciální destičkou jež dokáže objektiv připevnit na záda telefonu.

Sony si přichystalo dvojici externích objektivů, které budete moci propojit s vaším smartpohonem. Konkrétně se jedná o objektiv Sony ExpressOn DSC-QX10 a Sony ExpressOn DSC-QX100.

Objektiv Sony DSC-QX100 nabídne 20.2 CMOS snímač, clonu f/1.8 a až 3,6 násobný optický zoom navíc je možnost připojit vlastní SD kartu do objektivu. Jediné co případné zájemce nepotěší je cena ta má činit při uvedení na trh $450  (cca 9000 Kč).

http://www.youtube.com/watch?v=5JGcL3fjlk8

Zdroj: phonearena.com

3 KOMENTÁŘE

  1. Pekna cenovka 😀 Nez jsem clanek zacal cist cekal jsem, ze na konci najdu 5 tis., ale tohle je trochu prehnany 😀

  2. Hmm… Akorát, že kvalita lepšího by měla odpovídat Sony RX100, a to je velmi kvalitní foťák, který levným zrcadlovkám šlape na paty. Najděte si recenze. Navíc, za miniaturizaci se platí.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here