Xperia Z1 – Detailnější pohled

15

Příchod očekávaného top modelu od Sony se blíží, proto se každou chvíli objevují nové informace, často v podobě snímků. Díky kvalitnějším obrázkům si můžeme prohlédnout telefon detailněji.

Xperia 3Xperia 2Xperia 1

Výrobce si dal hodně záležet na dílenském zpracování, které se mu opravdu povedlo. Také můžeme spatřit 20MPx fotoaparát nazývaný také jako „G“, který doplňuje LED dioda.

Xperia 4Xperia 6Xperia 5

Bude se jednat o telefon s naprosto špičkovou výbavou a proto by měl splnit požadavky těch nejnáročnějších uživatelů. Neměli bychom zapomenout na čtyřjádrový procesor Snapdragon 800, nebo možnost natáčení ve 4K rozlišení. Premiéry se dočkáme 4. září na veletrhu IFA v Berlíně.

Zdroj: gsmarena.com

15 KOMENTÁŘE

  • A nebo když už kratší bradu. Nevím co s tím Sony pořád má. Nevím jak jsou spokojeni uživatelé sony s displeji, ale ty TFT jsou otřesné.

   • Smíchal jste dvě věci dohromady…

    1. TFT displeje jsou u Sony jednoduše špatné a potvrzují to naprosto všichni,
    2. Velikost displeje. Dolní lišta je designový prvek, též funguje jako místo, kde se shromažďuje nejvíce součástek nebo baterie. Navíc je třeba dodržovat poměr stran 16:9 nebo 16:10, aby z toho nakonec nebyla nějaká nudle

    • Špatně jsem se vyjádřil. Nemyslel jsem jakoukoliv manipulaci s úhlopříčkou, nebo poměry stran. Jinak na 16:9 jsem si zvykal celkem dlouho.

     Například SGS IV má možná menší bradu a to nemá tlačítka v SW podání.

     • WTF? ještě řekněte, že jste měl předtím 4:3…

      Píšete nějak nesrozumitelně, Galaxy 4 má jedno HW tlačítko.. SW tlačítka? nějak vám nerozumím

     • S4 má 3tlačítka dole, jedno hardwarové a dvě senzorové. Stále nezasahují jakkoliv do displeje.

      Měl jsem kdysi 5″ Mp4 přehrávač Samsung. Vypadal stejně jako note I, akorád měl horší HW, TFT displej atd …

      Pokud otočím svůj telefon na šířku, tak prohlížení webu je pro mě hrozné. A to mám 5,5 palcový displej. Samozřejmě jsem si na to zvykl a už bych nechtěl 4:3.

     • Aha.. to je jak když napíšu, že jsem měl kdysi televizi 4:3 a těžko se mi zvykalo na mobilu na 16:9… No ale je to váš boj 😀

      Odkud jste spadl? Cituji:

      Například SGS IV má možná menší bradu a to nemá tlačítka v SW podání.

      a následující váš příspěvek:

      S4 má 3 tlačítka dole, jedno hardwarové a dvě senzorové. Stále nezasahují jakkoliv do displeje.

      Protiřečíte se..

      Jinak SW tlačítka zasahují do displeje, protože jsou součástí celé této plochy, pouze jsou poté překryty tak, aby byly oddělené. Pro výrobce je to mnohem jednodušší řešení než HW tlačítko, které musí být naprosto samostatné

     • Samozřejmě je pro výrobce lehčí použít SW tlačítka, ale u tak vysoké třídy by mi takové kompromisy docela vadili. Mimochodem srovnáváte monitor televize a mobilu. Pouze jsem sdělil nevýhody 16:9 oproti 4:3.

     • Nejdřív jste se špatně vyjádřil, teď jste použil špatné názvosloví, takže možná něco hulíte 😀

      Jinak Z1 nedělá kompromisy, pochopte, že je to styl Sony, je to jejich design, jako má HTC One reproduktory a jednolité tělo, tak Z1 atd… jsou ze skla a mají tyhle rámečky.

      A pokud nejste úplně hloupý, tak vám dojde, že když telefon překlopíte, máte ho pořádně za co chytit i palci ze přední strany, což je hodně praktické.

     • Podle mě se výrobce nechtěl zatěžovat umístěním senzorových tlačítek, které některé modely mají. Jelikož předpokádám, že vás technologie zajímají, určitě jste si všiml jak se mění design. Jednoduše řečeno brady, tloušťka, okraje se stále zmenšují.

      Kdyby mi řekl, že se telefon drží dobře díky té bradě tak se mu zasměju. Pokud to říkáte vy, budu vás názor respektovat. Tím vám vaši myšlenku nijak nevyvracuji. Pokud výrobce konečně použíje jiný displej než TFT, zatleskám mu a o jeho tlačítkách se již nebudu zmiňovat.

     • Aha, takže LG udělá tenký rámeček a to znamená, že všichni musí zákonitě udělat to samé… Design je někdy to jediné co odlišuje telefony. Každý se chce vydat vlastní cestou. HTC volí reproduktory a kov, tak proč nemůže mít Sony svůj design?

      Upřímně, pokud se něčemu takovému smějete, tak jste hlupák a nemáte co dělat na místě redaktora.. Každý má svůj styl a jen protože to má konkurence jinak, nebudu se po ní opičit…

     • Jsem fanoušek technologií, které někam směřují a ne zpomalují. Nechápu strategii využívat staré technologie. Co se týče designu, ten málokdy kritizuji. Vy nechápete že ten telefon bude stát cca 16 000 a bude mít několik kompromisů pokud půjde stejnou cestou.

      Kritizuji hlavně ten displej současných modelů. Tlačítka a dílenské zpracování je už na výrobci.

     • JO já jsem nepochopil :D:D Chápete, že design naprosto nesouvisí s typem displeje? I kdyby tam byl AMOLED, tak je to naprosto jedno… Bože, co vy jste to za redaktora.. Doufám, že vás v redakci není víc.

      Naprosto mimo ….

     • 1. Kritizoval jsem použití technologii TFT displeje, která nemá nic společného s tlačítkama. Nemůže se jakkoliv rovnat IPS nebo Amoled.

      2. Kritizoval jsem SW tlačítka, která bych očekával spíše u tabletů

      3. Řekl jsem pouze, že výrobce mohl bradu zkrátit. Nevím proč jste začal mluvit o prodlužování displeje do nudle. Prostě nenašel řešení jak to uskutečnit, nebo ani nic takového neplánoval

      Nechápu proč tyhle 3 faktory spojujete dohromady, možná si asi nerozumíme.

      1. Nevěrohodné podání barev. Tak jako trička v reklamách na čistící prostředky. Podání černé se podobá spíše šedé.

      2. O tom jsem se už vyjádřil víc než dost

      3. Samsung má menší bradu a stále poznáme, že se jedná o Samsung.

      Tímto poukazuji pouze na nevýhody Xperií, narozdíl od konkurence nabízí jiné výhody. Jedná se o povedené telefony, které jsou originálnější v jistých ohledech než ostatní.

     • Na tohle už nebudu reagovat… Stále se jen snažíte mne přesvědčit, že máte pravdu a měníte své myšlenky tak, aby to bylo pro vás dobře.. Nepřiznáte chybu, ale to já ani po vás nechci. Kritizují vás i ostatní a to mi stačí. Sbohem.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here