Xiaomi se nezúčastní Mobile World Congress 2017

0

xiaomi-logo-840x630

Mobile World Congress (MWC), největší událost v tomto průmyslu, odstartuje již 27. února v Barceloně. Jako každý rok se zde objeví známé společnosti jako Samsung a LG, který oznámí svou novou vlajkovou loď G6. Také se očekávalo, že Xiaomi se zúčastní MWC, ale bohužel se to nestane. Podle zprávy z TechCrunch, Xiaomi tento rok tuto událost vynechá.

Nic takového se neočekávalo, jelikož Xiaomi minulý rok na Mobile World Congress 2016 představil smartphone Mi 5. Na jevišti se tehdy objevil ještě Hugo Barra (který nedávno opustil svou pozici a nyní bude pracovat pro tým Facebook Virtuální realitu).

Otázkou je, proč se Xiaomi rozhodlo vynechat MWC 2017.

Hlavním důvodem může být, že firma nemá žádné nové zařízení, které by mohla představit, možná proto se rozhodla nezúčastnit. To by znamenalo, že nadcházející smartphone Mi 6 by byl představen někdy později. Ale zatím je to jen spekulace, protože Xiaomi neoznámil přesný důvod, proč se nezúčastní této show.

Xiaomi překvapil na veletrhu CES začátkem tohoto měsíce. Když společnost prohlásila, že se zúčastní v Las Vegas, tak se očekávalo, že vyhlásí plnohodnotný útok na americký trh. Místo toho představila dvě zařízení, které nebudou k dispozici ani ve Spojených státech – bílá verze Mi Mix a nový televizor Mi TV 4.

Zdroj

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here