Xiaomi představil chytrý náramek Mi Band [AKTUALIZOVÁNO]

4

Xiaomi se po dnešním představení Mi 4 nezastavil, jak bychom si mohli myslet, ale přišel s představením očekávaného chytrého náramku. Na konkurenty bude útočit především svou vynikající cenou. Náramek bude k dostání přibližně za 13 dollarů, což v přepočtu odpovídá zhruba slibovaným 265,- Kč (původně se spekulovalo o 330,- Kč).

Xiaomi-Mi-Band-1

Jak se design povedl je otázkou vkusu, za sebe musím říci, že je náramek jednoduchý a vkusný. Co však bude uživatele pravděpodobně zajímat více, jsou funkce. Vedle voděodolnosti v podobě certifikace IP 67 přináší Mi Band výdrž na jedno nabití dlouhých třicet dní. Toho má být dosaženo užitím bluetooth čipu a akcelerometru s nízkou spotřebou energie.

Náramek bude sloužit samozřejmě k měření fitness funkcí, ale také k měření vašeho spánku. Díky tomu vás bude mobilní telefon moci vzbudit v optimální fázi. V neposlední řadě musíme také zmínit odemykání telefonu pomocí náramku bez užití hesla. Jak moc bude funkce zneužitelná není jisté.

Xiaomi-Mi-Band-2 Xiaomi-Mi-Band-3

Zařízení bude k dostání ve více barevných variantách. Na obrázcích je vyobrazena oranžová, růžová/červená, modrá, zelená, tyrkysová a černá. Vedle toho jsou však vidět i náramky zdvojené, které se budou lépe vyjímat na ženské ruce. Vypadají elegantněji, je u nich s největší pravděpodobností užit jiný materiál než guma jako u klasické verze, a mají například i jiné zapínání.

Zdroj: Xiaomi (facebook)
—————————————————————————————————————————————————————-
[AKTUALIZOVÁNO]

Obdrželi jsme zprostředkovaně informaci od Jiřího Opletala, obchodního ředitele XiaomiMobile.cz, týkající se dostupnosti a ceny chytrého náramku.

Xiaomi Mi Band bude dostupný během měsíce. Cena v Číně byla stanovena na 79 Yuanů, což v ČR znamená cca 250 Kč.

Zároveň jsme z vlastní zvědavosti a také na základě dotazů našich čtenářů zkusili zjistit, jak to bude se spekulovanou kompatibilitou výhradně pro Xiaomi zařízení. Pan Opletal odpověděl vzápětí a informací jistě potěší nejednoho zájemce o koupi.

Takovou informaci, že by Mi Band měl být kompatibilní pouze se zařízeními Xiaomi, nemám. Předpokládám ale, že kompatibilita bude zajištěna aplikací, která bude funkční na jakémkoli androidu.

My tak můžeme jen čekat a těšit se na dostupnost uvedeného chytrého náramku. Troufl bych si tvrdit, že se z něj stane prodejní hit. Mohli by po něm totiž sáhnout i uživatelé, kterým se jinak fitness náramky zdají drahé.

Zdroj: Emailová komunikace

4 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here