Xiaomi oficiálně představilo svůj Mi Notebook Air!

0

Na dnešní tiskové konferenci Xiaomi představilo velmi očekávaný notebook s názvem Mi Notebook Air, který se pravděpodobně stane přímým konkurentem MacBooku od Apple.

 1

Notebook dorazí na trh celkem ve dvou velikostech, větší 13,3″ displej a menší 12,5″ displej. Oba dva jsou tvořeny kovem a oba dva displeje mají FullHD rozlišení.

Nejdříve se podrobně podíváme na větší kousek. Ten svým vzhledem dosti připomíná MacBook Pro, což ale není na škodu. Design je jednoduchý, ale krásný. Co se týče fyzických vlastností, Mi Notebook Air překvapí „tloušťkou“ jen 14,8 mm a váhou 1,28 Kg. I s těmito vlastnostmi se však do notebooku vešel procesor Intel Core i5-6200U, spolu s 8 GB DDR4 RAM a 256 GB velký SSD disk. Xiaomi dokonce nechalo uvnitř jeden SATA port volný, abychom si mohli sami rozšířit velikost úložiště. Do 13,3″ modelu je rovněž dedikována 1GB GPU NVIDIA GeForce 940MX, což není zrovna hráčský sen, ale věřte, že to je lepší než mít pouze procesorovou grafiku.

Celé zařízení je napájeno 40W baterií, která by měla vydržet až 9,5 hodiny. Nabíjet budeme přes přiložený USB-C kabel a z nuly na 50% se baterie nabije za půl hodiny.

 2

Pokud vám však i tohle přijde jako příliš robustní a nemobilní, můžete si stále pořídit menší a levnější 12,5″ variantu. Ta dokázala svou váhu snížit na 1,07 Kg. To však odnesl jak procesor, který byl nahrazen mobilnější variantou v podobě Intel Core m3. Snížením prošla i paměť RAM, která spadla na 4 GB, SSD disk zmenšen na polovičních 128 GB a grafická karta chybí úplně, takže si zákazník bude muset vystačit s integrovanou.

Dalším omezením prošly porty, protože místo dvou USB 3.0 portů, zde najdeme pouze jeden. Díky těmto hardwarovým střihům však baterie vydrží až o dvě hodiny déle.

 3

 Pravděpodobně nejlepší věc na těchto noteboocích bude jejich cena. Větší, 13,3″ model by měl v Česku stát okolo 20 000 korun a menší by se mohl vejít pod hranici 14 000 korun.

 4

Zdroj

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here