XDA: Bootloader schopný zavádět systém z SD karty pro Exyonos zařízení

1

Zatímco určitá forma dual bootu, tedy schopnosti nainstalovat na zařízení dva nezávislé operační systémy, se díky šikovné XDA komunitě dostala na relativně široké spektrum telefonů a tabletů s Androidem, tak plnohodnotný zavaděč schopný bootovat libovolný systém z SD karty je stále spíše raritou.

A právě mezi zařízení, které jej mohou využít, nyní přibude celá řada telefonů a tabletů s procesorem Samsung Exynos. Prozatím tedy pouze Samsung Galaxy S III a Galaxy Camera, výhledově ale dost možná také Galaxy S II, Nexus 10 a další.

A co vlastně takový externí bootloader na SD kartě umožní? Kromě teoretické možnosti mít na zařízení více různých ROM, případně i Androidí ROM a linuxovou distribuci, také fakticky znemožní softwarový brick zařízení. Vždy totiž půjde nabootovat alespoň nějaký systém z SD karty.

Projekt je prozatím v začátcích, díky čemuž je postup relativně složitý a potenciálně dost možná také nebezpečný. Za několik týdnů (podle autora konkrétně 3-6), maximálně měsíců, by ale mohl dospět do podoby, kdy jej zvládne v podstatě každý, alespoň trochu zkušenější uživatel.

Zdroj: XDA via aauthority

 

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here