XBMC pro Android beta 3 – podpora Androidu 4.2, lepší kompatibilita s addony a mnoho dalšího

6

Zatímco od oficiálního oznámení do první veřejné beta verze uběhlo v případě multiplatformního multimediálního centra XBMC skoro půl roku, tak samotné vydávání beta verzí jde jak po másle. Jen v prvním týdnu jsme se totiž dočkali nejen druhé, ale včera dokonce i třetí testovací verze.

Ta, mimo oprav opravdu dlouhého seznamu menších či větších chyb, přinesla hlavně podporu pro aktuálně nejnovější Android 4.2 Jell Bean. Mediální centrum by konečně tak mělo běžet na všech alespoň trochu rozšířených zařízeních. Natvrdo je totiž nyní omezeno pouze Androidem 2.3 Gingerbread a vyšším a podporou NEON instrukcí na úrovni procesoru (pro Tegra 2 zařízení existuje speciální verze nevyžadující podporu NEON).

Nová verze poměrně významně rozšířila také podporu externích pluginů. Konkrétní seznam, jaké určitě fungují a jaké naopak nemá smysl ani zkoušet naleznete na XDA Developers. I přes všechny opravy a vylepšení je však XBMC stále ve verzi beta. Některé věci, jako například přehrávání HD videí, rychlost odezvy na dotekový vstup nebo spotřeba baterie, tak stále nemusí být úplně ideální.

Link ke stažení: XBMC
Zdroj: XDA

6 KOMENTÁŘE

    • Dobrý den,

      jedná se pouze o naportovanou desktopovou verzi – všechny doplňky by tedy měly v telefonu běžet.

      Musím ale upozornit na docela špatné ovládání, XBMC by se mohlo dobře ovládat až na 7″ tabletu (vlastním 4″ telefon a XBMC má pro tento display malé ovládací prvky – upravit to ovšem lze motivem).

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here