WSJ: HTC pracuje na operačním systému speciálně upraveném pro Čínský trh

0

android china

Zatímco na evropském a americkém trhu je HTC již poměrně zavedené a v zlepšení zde může doufat jen skrze lepší dlouhodobou strategii, tak v Číně jde třebaže o malého, tak v poslední době poměrně rychle rostoucího hráče. Z pouhého 2.6% podílu, který držel v prvním čtvrtletí letošního roku, se do konce toho druhého rozrostl na 6 %, tedy o více než 130 %.

Není tak divu, že se v budoucnu plánuje na čínský region zaměřit. Podle informací serveru wall street journal dokonce ve spolupráci s tamní vládou připravuje speciálně upravený operační systém určený specificky pro Čínu. Úroveň spolupráce byla přirovnána k Canonicalu, který s činskou stranou také spolupracuje na upravené verzi Ubuntu touch.

Prozatím není jisté, zda půjde o upravený Android nebo od základu postavený, nový operační systém. Pravděpodobněji se ovšem jeví první varianta. Co se týče specifických úprav, tak se počítá s integrací čínských variant západních služeb, namísto twitteru tak v telefonu nalezneme Weibo a tak podobně.

Ačkoliv se to může zdát jako pro nás v Evropě naprosto nevýznamná zpráva, tak by mohla mít poměrně velký dopad. V krátkodobém horizontu by totiž mohla znamenat odklon HTC od Evropy a USA, v dlouhodobém pak ale naopak jeho návrat a tedy případně i více a lepších modelů i u nás na západě.

Zdroj: htc source, techcrounch

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here