WhatsApp: 54 miliard zpráv denně

2

S příchodem chytrých telefonů byly SMS zprávy nahrazeny komunikačními aplikacemi, kterých je celá řada. V jednotlivých oblastech naší planety se daří různým kecálkům. WhatsAppu se podařilo uspět téměř na všech kontinentech a momentálně mu patří status jedničky mezi komunikačními aplikacemi s téměř více než 430 milióny aktivních uživatelů. Podařilo se porazil i předinstalovanou aplikaci Google Hangouts (dříve GTalk) od Googlu.

Minulý týden zakladatel Jan Koum na konferenci DLD v Mnichově uvedl, že si uživatelé v rámci aplikace WhatsApp vymění neuvěřitelných 54 miliard zpráv denně z toho 36 miliard zpráv je odchozích a 18 miliard zpráv je příchozích.  Celkový počet se tak téměř zdvojnásobil oproti červnu, kdy se poslalo v rámci sítě WhatsApp 27 miliard zpráv denně.

Bea3N-rCMAADcRe

Na čem jsme vydělali my uživatelé prodělali operátoři, těm již tak neplynou horentní zisky ze zpoplatněných SMS či MMS zpráv. Není proto tajemstvím, že právě nejrůznější komunikační aplikace jsou trnem v oku operátorů po celém světě. Ti tak díky těmto aplikacím přicházejí ročně o miliardové příjmy.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

 Zdroj: phonearena.com

2 KOMENTÁŘE

  1. „54 miliard zpráv denně z toho 36 miliard zpráv je odchozích a 18 miliard zpráv je příchozích“
    Půlka zpráv se teda ztratí? To je extrémně mizerná bilance!

    • Ona se polovina zpráv neztratí, pouze je na ně třeba odpovězeno druhou stranou ok. Většinou ten co napíše první je aktivnější v psaní než protistrana. Což potvrzuje i tato statistika.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here