iPhone 5 – zůstane přízeň zákazníků zachována ?

1

Představení nového iPhonu 5 bylo vskutku kontroverzní. Přiznám se, že i já jsem čekal větší revoluci, než jen větší display, který se i tak stal terčem posměchů. I přesto že nový iPhone není, až tak pokrokový jistě si získá přízeň fanoušku Applu a budou se na něj stát fronty před obchody po celém světě.

Zamýšlím se, co bylo tím krokem, který dokázal v lidech vyvolat takovou obrovskou loajalitu k této značce? Kdo ví, jestli si takovou přízeň vybuduje někdy Androidí telefon, nejblíže má nakročena série telefonu Galaxy S od Samsungu. Čím dál se více ukazuje odkaz Steva Jobse, který odvedl úžasnou práci a byl opravdu vizionářem, odhadl dobu a předběhl konkurenci se svým prvním iPhone telefonem. Applu se tak povedlo vybudovat novou komunitu fanoušku (zákazníků), kteří jsou věrní jejich iOS a moc nechtějí přecházet na jinou platformu.  Všichni tito uživatele obměňují po celém světě své iPhony za nové generace, průměrně co 2 roky (běžně v zahraničí máte nárok na dotovaný přistroj co 2 roky). iPhone si navíc dokázal donedávna, získat i nové zákazníky, ale tomuto se zdá býti konec. V silné konkurenci hardwarově našlapaných Androidů, které jsou cenově dostupnější, to bude mít nový iPhone 5 velmi těžké si získat nové uživatele.

Osobně mě také zklamal, přístup Applu kdy u představení nové generace iPhone nevysílal Keynote online, jako to má například Samsung. Později po zhlédnutí záznamu jsem, ale vůbec nelitoval u prezentace mi scházel náboj a důraz na prodejnost nového iPhonu. Také celá show okolo nové verze byla poměrně kratší než v minulosti.

Nový iPhone se hned po představení stal terčem útoku a na internetu se začali objevovat nejrůznější videa a obrázky parodující právě nové vlastnosti iPhonu 5, nejvíce se komunita zaměřila na netypické zvětšení velikosti displeje.

Jako první představím video, ve kterém vytvořil šprým moderátor Jimmy Kimmel. Tento moderátor představuje lidem nový „iPhone 5“, avšak jedná se o starý iPhone 4s. Lidé reagují nadšeně. Telefon je lehčí, rychlejší. Displej je jasnější a celkově lepší. Čím je způsobeno to, že jsou tito lidé touto společností a jejími produkty tak nadšeni?  Toť otázka.

http://www.youtube.com/watch?v=rdIWKytq_q4

První fotografie představuje telefon pro hvězdné války

 

Další fotografie představuje iPhone zimní edice

Předposlední fotografie představuje nový mrakodrap budoucnosti

A poslední fotografie reaguje na zmenšování sim karet u společnosti Apple

Na závěr ještě poslední video, které reagovalo na koupi nového iPhonu 5

http://www.youtube.com/watch?v=YBHPpkyrCFs

 

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here