VMK a Android putují do Afriky

4

Ne moc vyspělý světadíl Afrika se také dočká levných zařízení s Androidem. Tohoto úkolu se zhostila firma VMK a pro tamější trh si přichystala hned obě zařízení, tedy smartphone i tablet.Designově se obě zařízení nemají za co stydět.

VMK a Android putují do Afriky

Smartphone VMK elikia

Slovo elikia v překladu znamená naděje a tu opravdu má. Velikost jeho displeje dosahuje 3,5 palce a rozlišení 230×480 pixelů. Uvnitř bude kmitat 650Mhz procesor s 512MB RAM a 126MB vnitřní paměti. To sice není mnoho, ale přistroj umožňuje vkládání microSD karet. 1300mAh baterie by pak měla zaručit provoz až na 9 hodin. Vše poběží na Androidu 2.3 Gingerbread.

VMK a Android putují do Afriky

Tablet Way-C

Tento tablet naopak nese název, který v překladu znamená světlo z hvězd. Ve výbavě najdeme 7palcový displej s rozlišením 800×480, 1,2Ghz procesor, 512MB RAM, 4GB vnitřní pamět a 4200mAh baterii, která zaručuje pohodlný chod po dobu 6 hodin. I zde je možnost využití microSD a to až o velikosti 32 GB. Obě zařízení nejsou příliš na vrcholu dnešních možností, ale musíme brát v potaz, že jde o levné verze, určené především pro Afriku, ale budou se prodávat i v Belgii a Francii.

Tablet bude možno pořídit za 300 dolarů a smartphone za 170 dolarů.

VMK a Android putují do Afriky

Zdroj: phonearena

4 KOMENTÁŘE

  1. To si dělají srandu? Někdo si snad myslí, že v Africe lidi potřebují smartphone (dá se tak tomu odpadu s prehistorickým rozlišením tak vůbec říkat?) navíc s výdrží jen 9 hodin? A ty ceny, to se museli zbláznit, já kupoval teď jako dárek tablet s lepšími parametry, stál jen 3000 Kč a měl v sobě i TV tuner, bez něho se daly podobné tablety sehnat i za 2000 Kč!

  2. Bohužel je to realita, myslím že afrika potřebuje úplně něco jiného než tablety. Navíc se jedná o pekný designový prvek> další věc co je lidem v Africe asi ukradená

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here