Virtuální operátoři se pomalu blíží do ČR

1

sim

První český virtuální operátor Bleskmobil (nebudeme se zabývat tím, zda to není jen předplacená karta), který patří mediální skupině Ringier a nabízí své služby ve spolupráci s Telefónicou je na trhu už tři měsíce. Za tu dobu se mu povedlo alespoň částečně srazit ceny, na volání za 2,50 Kč za minutu zareagoval jak T-Mobile, tak Vodafone. V tuhle chvíli je aktivních přes 120 tisíc předplacených karet Bleskmobilu.

A podle ČTÚ je otázkou jen několika týdnů, než na trh vstoupí další virtuální operátoři. T-Mobile zatím jedná s neznámou firmou, ovšem podle ČTK už má podepsanou smlouvu. Těsně před podepsáním je také smlouva Tesca s Telefónicou. Jednání vede i Vodafone, nicméně bližší informace nesdělil.

„Ohledně probíhajících jednání samozřejmě nemůžeme sdělovat podrobnosti do doby, než budou jednání ukončena. Úspěch jednání obecně závisí na oboustranně přijatelných podmínkách. Pro nás je také velmi důležitá připravenost partnera působit jako skutečně profesionální operátor,“ řekla mluvčí T-Mobilu Martina Kemrová

Zájem poskytovat službu virtuálního operátora má  také Air Telecom, Centropol Group, Mafra, UPC, Kaufland a dokonce se spekuluje i o České poště.

Zdroj: e15

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here