Virtuální operátoři možná již koncem roku

3

Na toto téma se spekuluje již dlouho, virtuální operátoři však na našem trhu stále chybí. Pravděpodobně bychom se jich mohli dočkat ještě letos, tedy minimálně jednoho. Zájem mají společnosti jako Ringier, UPC a Tesco.

Jeden z možných virtuálních operátorů

Ringier by podle všeho měl spolupracovat s Telefónikou, zatímco UPC jedná s Vodafonem a Tesco s T-Mobilem a zároveň s O2. Ringier již zkušenosti jako virtuální operátor má, v Německu vystupuje pod jménem Bild Mobile, stejně tak má zkušenost i Tesco, které provozuje virtuálního operátora ve více zemích, mimo jiné i na Slovensku.

Podle předsedy ČTÚ Pavla Dvořáka mohli virtuální operátoři fungovat již tři roky, bohužel však naráželi na nezájem mobilních operátorů. ČTÚ tak dokončuje analýzu, na jejímž základě by mohl operátorům nařídit otevření sítí pro virtuální operátory.

Zdroj: mobilmania

3 KOMENTÁŘE

  1. Podivejte se na http://www.odorik.cz to je další virtuální operator který už dnes nabízí volání na mobil za 1 Kč a callback za 2 Kč za minutu ja ho osobně používam jde využít i na nechytré mobily a chytré mají větší výhodu a levnější volání

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here