Virtuální operátoři ceny příliš neovlivní

2

oper

I přesto, že se na tuzemský trh chystá velké množství virtuálních operátorů, ceny to příliš neovlivní. Předseda ČTÚ, Pavel Dvořák to uvedl na konferenci týdeníku Euro. Zásadní vliv na snížení cen bude mít prý až vstup čtvrtého, plnohodnotného operátora na tuzemský trh.

Podle Dvořáka je na vstup virtuálních operátorů už příliš pozdě. „Stávající operátoři měli virtuální operátory pustit do sítě již v roce 2010. Tehdy se tomu bránili a regulátor jim to nemohl nařídit.“ Na druhou stranu připustil, že chystaný nástup virtuálních operátorů může stát za nedávným zlevněním neomezených tarifů.

Virtuální operátoři nejsou tak oblíbení, jak by se mohlo na první pohled zdát. Na západoevropských trzích získali jen necelou pětinu trhu. A třeba v Německu je to jen něco okolo čtyř procent. Nicméně dokud čtvrtý operátor nevstoupí na trh a nedojde ke snížení cen, pořád budou virtuální operátoři výhodnější.

Zrušená aukce frekvencí by se měla znovu uskutečnit co nejdříve, aby neodradila investora PPF Mobile Services, který projevil vážný zájem.  Největší změnou bude přednostní přidělení frekvencí v nejdůležitějším pásmu 800 MHz, proti kterému se staví trojice současných operátorů. Podle T-Mobile by to mohlo dokonce ohrozit budoucí investice v ČR.

zdroj: ČTK

2 KOMENTÁŘE

  1. ten člověk by měl držet jazyk za zubama. díky němu platíme ty šílený sumy za telefon jako jediný v Evropě. už by toho dědka někdo měl umlčet…

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here