[VIDEO] Čtyřjádrová NVidia Kal-eEl – dynamické osvětlení a reálná fyzika není problém

1

Pamatujete si ještě ten 4 jádrový čip N-Vidia Kal-El s 12 GPU jádry a až 5x větším výkonem než má současná generace Tegry 2? Tak přesně tento se nám na Computexu předvedl v celé své síle. A musím uznat, že s podobnou ukázkou by měla problém většina starších notebooků.

Ve videu uvidíme malou hříčku Glowball běžící na testovacím tabletu s lehce upraveným Honeycombem. Hra je plně optimalizovaná pro využití všech čtyř jader a ukazuje například dynamické osvětlení, fyziku v reálném čase nebo velmi zdařilou simulaci látek. I přes zjevnou náročnost běží vše relativně plynule a pokud navíc přihlédneme k faktu, že se nejedná o finální verzi, která by dle slov NVidie, měla být ještě o 20-25% rychlejší, tak musíme opravdu jen tleskat.

Nejzajímavější je asi část kolem 2:05, kdy jsou na chvilku vypnuta dvě jádra procesoru. Hra se okamžitě začne sekat a začíná být nehratelná.

Nakonec jen dodám, že na trhu by se první zařízení s Kal-Elem měli objevit ve čtvrtém čtvrtletí tohoto roku.

 

 

1 komentář

  1. No ono to není ani moc zajímavé, když máte optimalizovanou hru na určitý HW tak lze dělat celkem zázraky na pomalém železe. Viz. dnešní konzole… Tím neříkám že to není hezké 🙂

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here