Více než 1/3 aplikací v Android marketu je podle AppBrain nekvalitní

1

Alespoň to tvrdí nová služba Android Stats, kterou dnes ráno tým stojící za AppBrain spustil. Ta obsahuje poměrně zajímavé statistiky vztahující se právě k Android marketu, můžete se tak podívat na graf počtu aplikací, nejplnější kategorii, nebo nepoužívanější telefon.

A právě podle jedné ze statistik, je v Android marketu právě 150 000 aplikací, z nihž 60 000 bylo označeno jako nekvalitní. Jak AppBrain přesně určuje nekvalitní aplikace nevíme, ale očekáváme mix mezi hodnocením z Android marketu a právě AppBrainu. Upřímně mě toto číslo nijak nepřekvapilo a osobně jsem jej čekal i vyšší, přeci jen, možná až přehnaně liberální přístup Google má za následek neskutečné množství opravdu neužitečných aplikací. Jak se na celou věc díváte vy? Myslíte si, že by měl Google zpřísnit podmínky a začít aplikace schvalovat po vzoru Zune marketu nebo AppStore?

Zdroj: AppBrain blog

1 komentář

  1. Potýkám se s tím každým dnem, když chce člověk najít něco použitelného, brodí se balastem, který market podle nějakého záhadného klíče nabízí jako doporučené atd.
    Také nechápu podle čeho se řadí aplikace při hledání (např. na klíčové slovo), protože podle abecedy, počtu stažení ani hodnocení to není….

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here