V Google Play nově narazíte na rating PEGI

2

pegi google play

V Google play nově narazíte u her a aplikací na ikonu PEGI (Pan European Game Information) – jedná se o evropský věkový ratingový systém počítačových her založený, aby informoval konzumenty o obsahu hry a umožnil tak lepší výběr. Hodnotící systém PEGI v současnosti používá více než třicet zemí a je založen na kodexu chování, ke kterému se každý vydavatel smluvně zavázal.

Věkové ratingy jasně rozlišují pro jaké věkové skupiny je určen zábavný obsah, jako filmy, videa, DVD a počítačové hry. Věkové ratingy mají zejména pomoci rodičům při rozhodování o vhodnosti koupi hry pro jejich děti.

Hodnocení PEGI nabízí 5 kategorií:

 PEGI3 pegi7 Pegi12 pegi16 pegi18

3 – Obsah her, označených tímto ratingem je považován za vhodný pro všechny věkové skupiny. Jistá úroveň násilí je (v humorném kontextu) akceptovatelná (Bugs Bunny nebo Tom & Jerry). Dítě by nemělo asociovat postavu na obrazovce s postavami reálného života, hra neustále naznačuje, že jde o čirou fantazii. Hra neobsahuje zvuky ani scény, které by mohly dítě vyděsit, nenarazíte v ní ani na vulgární výrazy.

7 – Hry, které by mohly být normálně ohodnoceny nálepkou PEGI 3, ale obsahují scény, které mohou nahánět hrůzu

12 – Hry označené tímto ratingem mohou zobrazovat určitou míru násilí, stále však pouze vůči fantazijním postavám. Násilí vůči lidem nebo zvířatům nesmí být vyjádřeno graficky. Nahota může být do určité míry zobrazena, případné vulgární projevy musí být mírné a bez sexuálního významu.

16 – Tento rating upozorňuje na to, že násilí nebo sexuální aktivity jsou ve hře zobrazené stejně, jako reálném životě. Jejich hráčů by se měli vyrovnat s extrémnější vulgární mluvou, používáním tabáku a drog a vykreslením kriminálních aktivit.

18 – Klasifikace pro dospělé je aplikována, pokud je ve hře přítomno zobrazení hrubého násilí nebo specifických druhů násilí. Hrubé násilí je velmi složité definovat, protože jeho úroveň je v mnoha případech velmi subjektivní, ale obecně může být definováno, jako podoba násilí, která může v hráči způsobit odpor.

Zdroj:  wikipedia.org

2 KOMENTÁŘE

    • Ano. Užitečná.
      Když jsem byl mládežník, bylo nejlepším doporučením pro film, že je mládeži nepřístupný. Později v televizi pak byla hvězdička, která lákala moje děti. No pravnuci budou mít PEGI.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here