Ubuntu pro Nexus 4 a Galaxy Nexus vyjde již 21. února

1

Ubuntu

Pokud alespoň trochu pozorujete situaci okolo na začátku roku přestaveného nového mobilního operačního systému, postaveného na linuxové distribuci Ubuntu, tak si zajisté pamatujete, že jeho první testovací verze pro Galaxy Nexus měla vyjít do konce února. A zajisté jste si také všimli, že konec února se pomalu blíží a o preview verzi zatím nejsou žádné bližší informace.

To ovšem není tak úplně pravda, společnost Canonical, která právě za Ubuntu stojí, totiž v pátek vydala tiskovou zprávu, skrze kterou potvrdila, že testovací verze Ubuntu Touch, jak mobilní verzi nazývá, do konce února opravdu vyjde. Kompletní zdrojové kódy budou konkrétně uvolněny již 21. února, tedy tento čtvrtek.

Na mezinárodním mobilním veletrhu MWC v Barceloně, který se koná mezi 25. a 28. únorem, budou pak zástupci Canoniclu, kteří případným zájemcům z řad vývojů a uživatelských nadšenců rádi na podporovaný telefon, tedy Nexus 4 nebo Galaxy Nexus, Ubuntu Touch sami nainstalují.

Po vydání navíc Canonical plánuje pravidelné, konkrétně denní, aktualizace. Nemusíte se tak bát, že od čtvrtečního vydání až do prvních oficiálních telefonů nebude možné sledovat vývoj systému.

K finálnímu sjednocení vývojářských větví Ubuntu, tedy té velké počítačové a nové mobilní, by nakonec mělo dojít někdy v říjnu tohoto doku, kdy by mělo vyjít nové Ubuntu 13.10.

Pro vývojáře aplikací pak nakonec jen připomínám, ačkoliv samotný systém ještě venku není, tak alfa verze SDK spolu s guidlines pro aplikace zveřejněné je.

Zdroj: tisková zpráva via talkandroid

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here