Trápí vás malá výdrž baterie? Ve Stanfordu pracují na akumulátoru s třikrát delší výdrží

0

Nebudeme si nalhávat, že baterie není jedním z komponentů, na kterém při koupi záleží. Právě malá výdrž chytrých telefonů je jejich slabým místem. I když v poslední době se situace pomalu mění k lepšímu. A možná nebude trvat dlouho a dojde k výraznému navýšení kapacity lithiových baterií.

Vědci ze Stanfordské univerzity totiž přišli z návrhem lithiové baterie, která by měla vydržet napájet telefon dvakrát, možná až třikrát déle než dnes. Nový typ akumulátorů totiž nahrazuje současný koncept lithium-iontových článků. Nahradí anodové bariéry nanoskopickým uhlíkovým povlakem. Díky tomu dojde k výraznému zvýšení kapacity. Zlepší se totiž stabilita baterie a nebude docházet ke zbytečnému plýtvání energie, baterie tak dokáže využít celý svůj potenciál. Mimo to uhlíkové vrstvy zabraňují hromadění uniklých iontů lithia, dochází tak k zachování životního cyklu baterie a zvyšuje se efektivita anody.

lion

Nicméně téměř vždy se najde nějaký problém, zvláště pak ve vývoji nových technologií. Lithium se totiž při nabíjení rozpíná tak, že vznikají malé praskliny. To může vést v krajním případě až ke zkratům. Dalším problémem je přehřívaní. Nového řešení současným akumulátorů se tedy v komerčním prodeji určitě hned tak nedočkáme.

zdroj: androidauthority

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here