Tip na anglicko-český, německo-český offline slovník (k dispozici také francouzština)

5

Asi to znáte všichni. Ne všichni známe všechny cizí slova a co je horší, ne vždy máme po ruce datové připojení, abychom si požadovaný výraz našli na webu, popřípadě v oficiální aplikaci od Google. Oficiální aplikace od Google je fajn a umí spoustu vychytávek. Nicméně má jednu zásadní chybu, není offline. Ano, mnozí určitě odvětí, že mobilní internet má dnes už skoro každý nebo že máte v dosahu stále WiFi. Ano, je to pravda, nicméně jsou mezi námi stále ti, kteří tuto aplikaci budou brát všemi deseti. Nehledě na to, že se dá skvěle využít v zahraničí, kde datové tarify má málo kdo, a WiFi připojení je k dispozici jen zřídka.

Na tuto aplikaci jsem narazil náhodou. Její vzhled patří k těm starším a jednodušším, ale to nemění nic na tom, že aplikace plní svoji funkci skvěle. Na aplikaci mě velice potěšilo, že nevyžaduje žádné zvláštní oprávnění. Aplikace má okolo pouhých 3 MB. A co že jsou ty dva nejlepší body? Je ZDARMA a samozřejmě z výše vyplývá, že je OFFLINE.

Jak jsem již říkal, aplikace má jednoduché a přehledné prostředí. Pokud chcete vyhledat výraz, stačí si kliknout do políčka nahoře, a hned můžete začít psát. Pokud máte zájem o změnu jazyka, ne tedy z češtiny do angličtiny ale z angličtiny do češtiny stačí kliknout na piktogram v pravém horním rohu. V nastavení, které se vyvolá stiskem kontextové klávesy, je možné si nastavit obousměrné vyhledávání, jež umožní zadat jakékoliv slovo a aplikace jazyk rozpozná sama. V nastavení je dále možné nastavit velikost písma, barvu pozadí.

V Google play jsou ke stažení jazyky Anglicko-Český, Neměcko-Český a dalších čtrnáct možných mutací. Tuto aplikaci hodnotím velice kladně a určitě bych ji doporučil i vám.

  

 Německo Český slovník


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

Anglicko Český slovník


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

5 KOMENTÁŘE

  1. Velkou nevýhodou aplikace Překladač Google je to, že neobsahuje slovník, jako webová verze. Když zadáte slovo, zobrazí se vám jen jeho nejčastější překlad, nikoliv všechny slovníkové významy s frekvencí použití a dalšími významy.

  2. Je v tomto článku vůbec napsáno jak se ta aplikace jmenuje? Vidím jen „App Name“. Třeba se špatně dívám. Na Google Play hledejte „DIC-o“.

  3. Tenhle slovnik pouzivam cca 3 mesice, rekneme skoro denne a nikdy nezklamal. Nepotrebuji nic jineho. Dostacujici.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here