Texas Instruments plánuje přestat vyrábět procesory pro chytré telefony a tablety

0

texas instruments logo

Americký výrobce výpočetních procesorů založených na architektuře ARM, Texas Instruments, tento týden oznámil, že se přesune od procesorů pro chytré telefony a tablety k mikroprocesorům do vestavěných systémů (wiki) a jiných výpočetně méně náročných míst.

Oficiálním důvodem je snaha přejít na méně obsazený trh s více příležitostmi, takřka určitě ale svůj podíl nese také velká konkurence na poli mobilních procesorů v podobě NVidie, Qualcommu, Samsungu a v poslední době i poměrně silného Intelu.

Naštěstí se ale nemusíme bát, Texas Instruments totiž slíbil, že pro současné zákazníky bude udržovat podporu, co nejdéle to bude možné. Rozhodně se tak nestane, že by Kindle Fire nebo Galaxy Nexus nedostal při příští nové verzi Androida aktualizované drivery k procesoru.

Otázky nicméně zůstávají okolo již delší dobu proklamované 5. generace OMAP procesorů, která by měla dorazit na přelomu letošního a příštího roku. Je totiž dost možné, že se firma přeorientuje na podnikový trh ještě před jejich uvedením a my se jich tak v reálných zařízeních nikdy nedočkáme.

Zdroj: Reuters via AndroidAndMe

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here