Tasker 4.0 – kompletně přepracované grafické prostředí a další novinky

0

tasker_1 tasker_2 tasker_3

Po necelých dvou měsících od testovací beta verze, která poprvé ukázala oblíbeného správce profilů Tasker v zbrusu novém Holo kabátku, dnes konečně vyšla oficiální aktualizace, která veškeré novinky konečně přinesla na Google Play. Bohužel pro všechny uživatele se starším Androidem, naprostá většina novinek se týká pouze Androidu 4.0 a vyššího.

Na druhou stranu pro něj přišlo změn opravdu hodně opravdu hodně. Předně je kompletně přepracované veškeré grafické prostředí, které už konečně nevypadá jako z dob Androidu 1.6, ale poměrně hezky zapadá mezi ostatní Android 4.0+ Holo aplikace.

V souvislosti s novým vzhledem potěší, že lze aplikaci používat jak ve světlém Holo, tak i tmavém. Na své si tak přijdou jak majitelé OLED dispejů, kteří ocení spíše tmavé aplikace, tak i klasických LCD, kterým zas většinou vyhovuje světlé prostředí.

Mimo nového vzhledu došlo také pročištění API a nezapomnělo se ani na přidání několika nových stavů, událostí a akcí. V neposlední řadě pak bylo opraveno několik bugů a změněno pár drobných věcí.

Uživatelé s Androidem nižším než 4.0 se pak s aktualizací bohužel z výše zmíněného výčtu dostanou pouze opravu chyb a zlepšení stability. Ani nadále pak autor nepočítá s tím, že by do verze pro nižší Androidy přidával nové funkce.

Tasker je oblíbená aplikace sloužící k chytrému poměrně komplexnímu spravování profilů. Lze v ní například nastavit, že má v určitém čase nebo na určitém místě upravit nějaké systémové nastavení, třeba zapnout WiFi, spustit aplikaci nebo tak podobně.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here