Tabletception: Androidí tablet jako grafický tablet ke Gimpu? Proč ne!

0

Ještě před příchodem bájného iPadu mělo slovo tablet úplně jiný význam než dnes. Namísto dnešních tablet-pc totiž označovalo placky s digitálními pery, jako má například řada Galaxy Note, určené pro grafiky, aby mohli na počítači kreslit se stejnou elegancí, jako na papír s klasickou tužkou nebo perem.

Díky šikovné komunitě si nicméně nyní můžete z normálního androidího tabletu klidně udělat třeba i tablet grafický. Potřeba je k tomu jen dvojice aplikací, klientská na tabletu a serverová na počítači, a to aby byl jak počítač, tak i tablet na stejné WiFi síti.

http://www.youtube.com/watch?v=QgTm2TEt4Yc

Otázkou samozřejmě je, jak hodně je toto řešení použitelné. Přeci jen, ani sebekvalitnější dotekový displej nemůže nikdy nahradit pořádný grafický tablet. Snad je ve spojení s výše zmíněnou řadou Galaxy Note by mohlo jít o funkční řešení vhodné na něco více, než jen prosté blbnutí.

Mimo otázky použitelnosti je aktuálně problém také s instalací. Serverové drivery jsou totiž prozatím dostupné jen pro Ubuntu a to navíc ve formě zdrojových kódů, před použitím si je tedy musíte vlastnoručně zkompilovat.

Zdroj & další informace: gimpusers via apolice

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here