Spoluzakladatel Apple Steve Wozniak: „Výsledek soudu Apple proti Samsungu se mi nelíbí“

1

Spoluzakladatel kalifornské společnosti Apple, Steve Wozniak je mimo jiného znám také jako milovník technologií a to nezávisle na tom, od koho pocházejí. Jeden čas tak například vlastnil nejen iPhone, ale také Galaxy Nexus (kterýmu byl darován přímo v Googleplexu), Samsung Galaxy S III nebo Lumii 900.

Bylo tedy poměrné nejisté, jaký bude mít názor na nedávnou prohru Samsungu v soudním sporu proti Apple. Zatímco jako od zakladatele Apple se od něj totiž čekala souhlasná reakce, tak jako od milovníka různorodých technologií se naopak počítalo s odsouzením soudního rozhodnutí.

A nakonec se ukázalo, že správná byla druhá varianta. V rozhovoru se serverem Bloomberg konkrétně uvedl, že se mu soudní rozhodnutí nelíbí, a že by uvítal, kdyby se firmy dohodli na vzájemném sdílení patentů.

Nelíbí se mi to. Nemyslím si, že rozhodnutí kalifornského soudu vydrží. A ne, nesouhlasím s ním, takovéto malé prkotiny nenazývám inovací. Přál bych si, kdyby se všichni dohodli na sdílení patentů a všichni mohli stavět ty nejlepší věci na technologiích všech ostatních.

I hate it. I don’t think the decision of California will hold. And I don’t agree with it — very small things I don’t really call that innovative. I wish everybody would just agree to exchange all the patents and everybody can build the best forms they want to use everybody’s technologies.

Samozřejmě je jasné, že toto přání nic nezmění na skutečnosti, že soudní patentové spory budou ještě nějaký ten čas pokračovat. Nicméně i tak jde o pozitivní zprávu, obzvláště v poslední dobé počty odpůrců patentového systému rostou a jednou jich třeba bude dostatek na pořádnou změnu.

Zdroj: aspin

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here