Společnost BlackBerry vykázala $965 mil. ztrátu

0

RIM CEO Thorsten Heins Speaks To Blackberry Conference In San JoseVýrobce mobilních zařízení BlackBerry vykázal ve svém druhém účetním čtvrtelí ztrátu téměř 965 miliónů dolarů. (1,84 USD na akcii) Své hospodářské výsledky zveřejnil několik dní poté, co přijal nabídku na převzetí svým největším akcionářem v částce 4,7 miliardy dolarů.

Tržby společnosti se ve sledovaném období zmenšily meziročně o 45% na 1,6 miliardy dolarů. Ztráta zahrnuje i nepeněžní náklady v částce 934 miliónů dolarů související s neprodanými zásobami a dodavatelskými závazky pro nový telefon společnosti Z10.

Firma již dříve ohlásila, že propustí 4 500 zaměstnanců, což představuje více než třetinu její pracovní síly. Chce totiž zmenšit své podnikání a soustředit se na korporátní a vládní klientelu. Vedení společnosti dále tvrdí, že během svého účetního čtvrtletí prodala 5,9 miliónů převážně starších modelů mobilních telefonů. Pro srovnání firma Apple prodala tři dny po uvedení na trh 9 miliónů kusů iPhone 5c a 5s.

Zástupci kanadského výrobce mobilních telekomunikačních zařízení BlackBerry podepsali předběžnou dohodu o převzetí svým největším akcionářem. Nabídku na převzetí výrobce obdržel od konsorcia firem na čele se společností Fairfax Financial Holdings, která v bývalé hvězdě kanadského průmyslu vlastní 10-procentní podíl. Konsorcium nabídlo částku 9 USD za akcii v hotovosti, čímž stanovilo hodnotu firmy na 4,7 miliardy dolarů.

Zdroje: www.forbes.com | mobilmania.azet.sk

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here