Spekulace: Samsung v únoru představí 8 jádrový procesor

3

Samsung logo

Ačkoliv byla architektura ARM Cortex A7 spolu s technologií big.LITTLE, která umožňuje spojení slabšího Cortex A7 se silnějším Cortex A15, představena již před více než rokem, tak jsme se jí v reálných procesorech prozatím nedočkali.

Nicméně již v únoru příštího roku by tomu mohlo být jinak. Podle určitých spekulací totiž právě v té době Samsung na mezinárodní Solid-State Circuits konferenci představí nový osmijádrový procesor obsahující díky big.LITTLE technologii zároveň Cortex A7 i Cortex A15 jádra.

Procesor by se měl konkrétně skládat ze dvou menších čtyřjádrových kousků, prvního s Cortex A7 jádry taktovanými na 1.2GHz a druhého s Cortex A15 jádry tikajícími na 1.8GHz. Zatímco první část by měla pracovat většinu času a zvládat všechny klasické úkoly jako správu normálních aplikací a tak podobně, tak druhá, Cortex A15 část, by se měla aktivovat pouze při zvýšeném nároku na výkon, jako například přehrávání FullHD videa nebo hraní náročné 3D hry.

Celkově by tak měl procesor nabídnout jak nízkou spotřebu při normálním používání, tak v případě aktivace Cortex A15 části, i velmi solidní výkon. Na rozdíl od klasických čistě Cortex A15 procesorů by totiž nemusel spoléhat jen na relativně neefektivní podtaktovávání, ale v případě klidu mohl využít jádra přímo optimalizovaná pro nízkou spotřebu a menší výkon.

Zdroj: eetimes, androidpolice

 

 

 

3 KOMENTÁŘE

  1. no, diky technologiim dnesni doby si myslim ze bych se s timto CPU od site nehnul,leda bych mel mensi nuklearni baterku 😀

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here