Spekulace: Samsung představí novou generaci procesorů Exynos

0

exynos-teaser

Samsung s jeho procesory pod názvem Exynos není na poli s mobilními čipy žádným nováčkem. S prvním procesorem řady Exynos jsme se mohli setkat již v roce 2009, od té doby se vývoj těchto mobilních čipů posunul hodně kupředu.

Na letošním MWC v Barceloně Samsung představil nové Exynosy 5422 Octa a 5620 hexa, bohužel se však jednalo o malé zklamání, jelikož všichni očekávali nové procesory postavené na 64-bitové architektuře. Hlavní výhodou 64-bitové architektůry je kompatibilita s větší pamětí RAM, 32-bitová architektura je schopna pojmout „pouze“ 3GB RAM.

Mezi výrobce mobilních čipsetů, nabízející 64-bitovou architekturu, patří například Qualcomm se svými Snapdragony 808 a 810, dále také Apple se svým A7 čipsetem.

Díky pozvánce na konferenci „Exynos tommorow“, pořádanou jihokorejským Samsungem, se možná jméno společnosti Samsung připíše na seznam výrobců vyrábějícím 64-bitové mobilní čipsety. Toto jsou ovšem jenom spekulace, budeme se muset nechat překvapit, co si pro nás Samsung na této konferenci připraví.

 

zdroj: Pocketnow

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here