Spekulace: Použije Samsung levné PLS LCD displeje pro Note 4 a S5?

0

Podle informací, se kterými přišla korejská média, by mohly mít vlajkové lodě společnosti Samsung namísto AMOLED displejů PLS LCD displeje. Na rozdíl od většiny zvěstí o budoucích zařízeních, tyhle jsou poměrně reálné.

Samsung-Logo

Samsung Galaxy Note 4 a Samsung Galaxy S5, pokud budou představeny, se možná dočkají užití jiných displejů, než tomu bylo v poslední době zvykem. Užitím PLS LCD displejů by mohly být sníženy výrobní náklady téměř o dvacet procent. Tento krok není příliš nelogický, s přihlédnutím ke skutečnosti, že stejný typ displejů užívá Samsung u tabletů Galaxy Note 10.1 a Nexus 10.

PLS LCD displeje dokáží snížit cenu pro koncové spotřebitele a zároveň zvýšit konkureceschopnost zařízení od Samsungu. Navíc nabídnou lepší a přirozenější podání barev a nižší spotřebu baterie při interakci s mobilním telefonem. Na druhou stranu, OLED displeje, které Samsung využívá ve svých zařízeních, již dosahují stejně věrohodného zobrazení jako LCD panely. Přesto se podle vyjádření Sammobile jedná o značně zpátečnický krok. Podle nich jsou OLED displeje jedním z prodejních argumentů společnosti a prodejům tak může toto rozhodnutí uškodit.

Naštěstí se však jedná o zvěst, která se v minulosti objevila již několikrát, a nikdy se nepotvrdila v praxi její pravost. Reálná možnost nasazení do nejvybavenějších zařízení ovšem je. Galaxy Note 3 svou cenou nepatří mezi nejlevnější zařízení a nižší pořizovací náklady by mohly přesvědčit řadu dalších uživatelů ke koupi. Navíc ze zkušeností s tabletem Galaxy Note 10.1 víme, že LCD displej pracuje s wacom vrstvou víc než dobře, proto by i pro Note 4 s S-Penem mohl být užit.

Pro ty, které informace nepotěšila, mám jednu uklidňující zprávu. Samsung nedávno potvrdil, že je připraven k výrobě Super AMOLED displejů s rozlišením 2K. Osobně bych tedy očekával, že minimálně u Galaxy S5 je Samsung použije.

Zdroj: Sammobile

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here