Spekulace: Jak by mohl vypadat Play Store v Androidu 5.0?

5

Každým dnem se opět blíží událost, kdy do Android komunity přibude další verze systému. S velkou pravděpodobností se tak stane na jaře 2013 a ponese snad již kódové označení Android 5.0 – Key Lime Pie. Vzhledem k tomu, že momentálně není žádná taková akce v dohlednu, začínají uživatelé spekulovat nad tím, co se vlastně představí nového v tomto systému.

Celkem často se dochází k závěrům takovým, že aktualizace by se mohl dočkat Play Store, který momentálním vzhledem připomíná spíše konkurenční Windows Phone (dlaždice při vstupu do obchodu) a celkový design není již na dnešní úrovni.
Jen pro připomenutí – tento vzhled přišel s Androidem 3.0, který byl vyvinut pouze pro tablety – díky tomu se design Play Store změnil na dlaždice, aby uživatelé tabletů měli větší tlačítka. Ovšem na dnešní smartphony je tento design zcela nevhodný.

Do karet tomuto nápadu nahrává i to, že Google se momentálně snaží sjednotit graficky všechny aplikace a udělat je minimalistickými s podobným ovládáním. Nejde tady ani tak o design „Holo“, jako spíše o design, který si snaží prosadit Google.

Jak by mohl vypadat nový Play Store?

Díky probíhajícímu sjednocování aplikací to mají grafici docela jednoduché. Můžou totiž spoléhat na to, že Google nasadí na svůj Play Store podobný design, který momentálně používá na svých aplikacích. Ovšem, i tak se některé nápady rozchází a nikdo tedy neví, jak finální Google Play bude vůbec vypadat.

Návrh č. 1

Tento návrh se řadí mezi oblíbené, ale nikdo nedoufá v to, že by takhle vypadal nový Play Store. Téměř nijak by se nezměnil, změnilo by se pouze pozadí, které by Google mohl předělat i „potichu“ a nemusel by tedy čekat až na nový Android 5.0 – Key Lime Pie.

Dále si můžeme povšimnout úprav lišty, kde je odlišeno, jestli se pohybujete v Play Store s aplikacemi, nebo v nějakém jiném (filmy, knihy – v ČR zatím nedostupné).

Návrh č. 2

Tento koncept patří mezi nejreálnější – je totiž v něm zaneseno písmo Roboto, které momentálně Google využívá, a vzhled se velice nápadně podobá stylu aplikací, ve kterém je momentálně Google vytváří.

Jak si můžeme povšimnout, na hlavní stránce by zmizely „dlaždice“, které by byly nahrazeny ikonkami. Otázkou pouze zbývá to, jak by tento styl vypadal na tabletech, neboť mít „homescreen“ aplikace plnou ikonek – to není taky to pravé ořechové.

 

Který koncept Play Store se Vám líbí nejvíce? Popřípadě, jak by jste si představovali „ideální design“? Napište nám Váš názor do komentáře.

 

Zdroj: fr

5 KOMENTÁŘE

  1. mě osobně a myslím, že i více lidem by vyhovovalo, kdyby playstore aplikace nebyla tak náročná na data v mobilu. Když se člověk dostane někam kde není moc rychlý net, tak je to o nervi ikdyž mám FUP 2GB. Předtím byl androidmarket úplně perfektní. Občas mi to přijde, že většina aktualizací způsobí víc chyb než užitku. Ostatně tomu i odpivá jeden Murphyho zákon, který znám i zvlástní zkušenosti a to, že oprava jedné chyby způsobí tři další. 🙂

    • Máte pravdu, momentální podoba Google Play je velice náročná na datový tarif – bohužel, nejspíš v Google netuší, jaké máme tarify zde v ČR. (a už vůbec netuší, jak jsme na tom zle s pokrytím signálu 3G, FUPem a že pomalu vůbec nevíme, jak funguje LTE)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here