Spekulace: HTC M7 se bude prodávat jako HTC One

0

htc one logo

K nelibosti nejen koncových uživatelů vybírajících nový chytrý telefon, ale hlavně nás androidích pisálků, platí jedno pravidlo: „co výrobce chytrých telefonů, to vlastní systém jejich značení“.

Samsung například od poslední velké reformy z roku 2011 drží původní modelové řady a v podstatě jen zvyšuje čísla jednotlivých modelů, LG pravidelně přichází s novými, většinou úplně jiným způsobem pojmenovanými řadami, a Sony si drží naprosto nepochopený systém „Sony Xperia“ a nějaké, na první pohled s vybaveností telefonu nikterak nesouvisející, písmenko.

HTC je pak někde mezi tím. V určitém časovém úseku si vždy drží jeden názvový systém, do kterého průběžně přidává modely. Jednou za čas se ale vždy rozhodne, starý systém zahodí, a přijde s nějakým úplně novým – naposled řadou „HTC One“.

A podle všeho to vypadá, že k onomu dalšímu zahození a přechodu na nový systém názvů jen tak nedojde. Podle twitter účtu @evleaks, který v minulosti několikráte potvrdil svojí kredibilitu, totiž chystané HTC M7 přijde na trh jednoduše pod názvem „HTC One“.

Samozřejmě jde prozatím jen o spekulaci, která pochází z jediného zdroje, takže je k ní třeba přistupovat s patřičnou obezřetností. Pokud se však přeci jen potvrdí, tak vznikne zajímavá situace. V řadě HTC One by poté totiž byla nejméně pětice telefonů: HTC One, HTC One X, HTC One X+, HTC One V, HTC One S, přičemž nejlepší by byl paradoxně ten první, tedy ten bez jakéhokoliv písmene.

Navíc by vznikl problém s pojmenováním dalších dvou spekulovaných telefonů: HTC M4 a G2. Oba by totiž zřejmě zapadly také do řady HTC One. Na rozdíl od M7 by ale musely dostat nějaká písmena, čímž by se dokonale zamíchaly mezi původní řadu.

Suma sumárům by prostě vznikl jeden velký guláš, ve kterém by se už nikdo nikdy nevyznal. Upřímně tak doufám a věřím, že se spekulace o HTC One alias M7 ukáže jako lichá a HTC všechny telefony představí hezky ve vlastní řadě M.

Zdroj: androidandme

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here