Sony zveřejnilo podrobnější informace o aktualizacích na Jelly Bean

6

Sony dnes podle očekávání upřesnilo informace o aktualizacích svých smartphonů na Android 4.1 Jelly Bean. Update však nedostanou všechny modely z roku 2012, jak se původně očekávalo.

Jako první se na Jelly Bean mohou těšit majitelé nejvybavenějších smartphonů z nabídky japonského výrobce. Xperia T, Xperia TX a Xperia V dostanou aktualizaci v průběhu února či března 2013. Následovat budou Xperia P, Xperia J a Xperia Go, jejichž majitelé se na novější verzi Androidu mohou těšit na konci března příštího roku. A o několik týdnů později přijde řada na smartphony Xperia S, Xperia SL, Xperia Ion a Xperia Acro S.

Naopak Xperia U, Xperia Miro, Xperia Tipo a Xperia Sola update na Jelly Bean podle oficiálního vyjádření japonského výrobce nedostanou a zůstanou tak na Androidu 4.0 Ice Cream Sandwich. Sony uvedlo, že aktualizaci nevydá, protože by nebylo schopné poskytnout optimální uživatelský zážitek z nového softwaru. Možnost aktualizace údajně závisí na několika různých faktorech včetně rozlišení displeje, velikosti RAM a hardwarové platformě. U výše uvedených modelů nebyly některé faktory dostatečně dobré, proto výrobce Jelly Bean raději nevydá. Můžeme samozřejmě také spekulovat o tom, že Sony má v nabídce příliš mnoho telefonů a není tak svým zákazníkům schopné poskytnout optimální podporu.

Už dříve Sony oznámilo, že Android 4.1 Jelly Bean nedostanou ani teleofny z roku 2011, konkrétně Sony Ericsson Xperia Play, Xperia Arc, Xperia Arc S, Xperia Ray, Xperia Active, Xperia Mini, Xperia Mini Pro, Xperia Pro, Xperia Neo, Xperia Neo V a Xperia Neo L.

zdroj: sony mobile blog

Kdy dostane váš smartphone či tablet aktualizaci na Android 4.1 Jelly Bean? Sledujte náš velký a pravidelně aktualizovaný článek.

6 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here