Sony Xperia T dostává softwarovou aktualizaci

0

Sony vydalo update pro svou vlajkovou loď Xperia T. Zapomeňte však na Jelly Bean, aktualizace přináší pouze další vylepšení pro Android 4.0.4 Ice Cream Sandwich. Nutno však dodat, že novinek je poměrně hodně.

První novinkou je možnost bezdrátového streamování obrazu z telefonu na monitor či TV pomocí funkce Wi-Fi Miracast, kterou můžete znát z LG Nexusu 4. Na první pohled jde o nejjednoduší způsob propojení telefonu s větší obrazovkou, zároveň jde však o poměrně novou technologii, takže se mohou objevit potíže s kompatibilitou.

Rozšířený režim spánku (stand-by mód) by měl dle výrobce přinést až čtyřnásobný nárůst výdrže baterie. Jde přitom o velmi jednoduchý způsob, kdy jsou po několika minutách po přechodu telefonu do režimu spánku vypnuty mobilní připojení i Wi-Fi a většina aplikací je neaktivní. Základní funkce, jako například příjem hovorů a textových zpráv, ale zůstanou aktivní. Po probuzení telefonu jsou všechna připojení znovu zapnuta. Možnosti režimu můžete upravit v nastavení telefonu.

Update přináší také vylepšení multimediálních aplikací, např. nové ovládací prvky v přehrávači Movie, nové grafické efekty hudebního přehrávače Walkman, lepší využití Mobile BRAVIA Engine při prohlížení fotografií pro kvalitnější zobrazení a vytváření SenseME prezentací s hudbou a obrázky. Posledním větším vylepšením je technologie HD Voice, která by měla přinést výrazné vylepšení kvality zvuku při hovoru.

Aktualizace je dostupná od tohoto týdne, v závislosti na regionu a mobilním operátorovi však může chvíli trvat, než budou aktualizovány všechny Xperie T.

Sony Xperia T je vybavena 4,6″ displejem s rozlišením 1280×720 pixelů a technologií Bravia Engine. Pod pokličkou se ukrývá dvoujádrový Snapdragon S4 taktovaný na 1,5 GHz, 1GB RAM, 13megapixelový fotoaparát s nahráváním 1080p videa, NFC, LTE a MHL konektor. Zpočátku bude smartphone vybaven Androidem 4.0.4 Ice Cream Sandwich, velmi brzy však očekáváme aktualizaci na novější Jelly Bean.

zdroj: sony mobile blog

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here