Sony vydalo testovací verzi operačního systému Firefox pro Xperii E [video]

0

firefox os

Sony Xperia E se tento týden dočkala ROM, která je postavena na novém Firefox OS. A velmi překvapivě tato ROM pochází přímo od Sony, které ji vytvořilo ve spolupráci s Mozillou.

Prozatím se však jedná pouze o experimentální sestavení, které není vhodné pro každodenní používání. V poslední verzi Firefox OS pro Xperii E zcela nefunguje bezdrátové připojení, což v praxi znamená chybějící technologie GSM, Wi-Fi a Bluetooth. Mezi další problémy patří nestabilní přístup k datům z paměťové karty a nekalibrovaný dotykový displej.

Z výše uvedených důvodů tedy stažení ROM doporučujeme jen zkušeným a zvědavým uživatelům, kteří na svém telefonu chtějí vyzkoušet přednosti i nevýhody Firefox OS. Odkaz ke stažení i návod k instalaci najde na blogu Sony. Ostatní se mohou podívat alespoň na následující video, které krátce ukazuje Firefox OS na Xperii E:

A není to jediná novinka, kterou japonský výrobce oznámil ohledně Firefox OS. Sony během MWC 2013 v Barceloně uvedlo, že chystá zcela nový smartphone, který bude mít operační systém od Mozilly.

zdroj: sony blog

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here