Sony připravuje smartphone s externím objektivem

0

Concept-Xperia-Camera-Mount

V posledních letech se jednotlivý výrobci snaží nabídnout co nejkvalitnější fotoaparát. Dnes tak máme běžně ve svých smartphonech mnohem lepší snímače, než měli před několika lety klasické digitální fotoaparáty. Nejdál své snažení dotáhla Nokia kdy ve modelu Nokia 808 PureView představila 41 Mpx snímač Carl Zeiss.

Jedinou nevýhodou většiny dnešních smartphonů je chybějící kvalitní optika s dobrou světelností. U Sony se rozhodli pro netradiční řešení, kdy se rozhodli vyvinout speciální externí objektiv podobný těm, které známe z digitálních zrcadlovek. Vyjma kvalitní optiky tento objektiv obsahuje digitální snímač obrazu, baterii, paměť , NFC a Wi-Fi chipset.

V době, kdy se výrobci snaží do svých smartphonů zabudovat co nejlepší fotoaparáty, chystá Sony velice zajímavé zařízení, které z vašeho telefonu udělá fotoaparát během několika sekund. Stačí vytáhnout právě externí objektiv a spárovat jej s přístrojem. Objektiv pomocí Wi-Fi ihned začne streamovat obraz před objektivem, v rámci aplikace fotoaparátu můžete pořizovat fotografie a dále ovládat externí objektiv. Sony k tomuto řešení přišlo se speciální destičkou jež dokáže objektiv připevnit na záda telefonud.

Jednoduché a přesto geniální řešení jak pořizovat kvalitní fotografie pomocí smartphonu, otázkou jen zůstává kdy se objeví tento externí objektiv na pultech obchodů a také kolik bude stát.

Zdroj: talkandroid.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here