Smartphony a tablety navýší mobilní datový tok do roku 2017 o 300 %

0

STRATEGY ANALYTICS HANDSET TRAFFIC DATA

Smartphony a tablety jsou již přítomny téměř v každé domácnosti a postupem času nahrazují tradiční počítače v domácnostech. Podle všech předpokladů tento trend bude nadále pokračovat. Podle nejnovější analýzy společnosti Strategy Analytics by se právě tablety a smarphony měly postarat o růst datového mobilního toku o více než 300%.

Jestliže si vezeme známá data kdy v roce 2012 mobilní traffic činil 5 exabytů dat ( 1 exabyt =1 milión terabytů) tak právě díky nárůstu mobilních zařízení by měl právě mobilní datový tok dosahovat 21 exabytů dat v roce 2017.  Trend je zde jasný každé dva roky dochází téměř k dvojnásobnému navýšení mobilního datového toku, což je také zapříčiněno technickým pokrokem v oblasti vývoje displejů. Dnes téměř všechny zařízení od střední disponují HD displeji, které si vyžadují kvalitnější zdroje, ať už se jedná o objemnější grafiku či datově náročné HD videa.

Dalším faktorem, který stojí za navýšením dat je rozvoj sítí, kdy dnes je již standardem připojení pomocí 3G či LTE, kde rychlosti dosahují několika megabitů v případě 3G sítě či dokonce několika desítek megabitů u LTE. S rozvojem rychlých sítí také operátoři pozvolna uvolňují přísnou politiku datových limitů, což jistě dělá radost uživatelům.

Zdroj: techcrunch.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here