Služba Google reader končí k 1.7.2013

0

ukončení služby Google reader

Google každoročně vyhodnocuje provoz jednotlivých služeb, ty méně zajímavé s malým počtem uživatelů nebo bez další vize rozvoje postupně ruší či převádí na komunitně řízené projekty s otevřeným zdrojovým kódem. Pro tuto akci se rozhodl i letos, konkrétně rozhodl o konci služeb CalDav API, Apps Script, Google Cloud Connect, Google Voice App pro Blackberry, Google Building Maker, Snapseed Desktop, ale také i velmi hojně používané a oblíbené RSS čtečky Google reader.

Google Reader, a to jak jeho webová verze, tak i mobilní aplikace, bude nadále dostupný do 1. července. Následně bude jeho provoz bez náhrady zastaven.  Google tak nepotěšil uživatele této čtečky, která má jako jedna z mála přehlednou aplikaci pro Android.

Jste-li uživateli readeru od Googlu a oblíbili jste si jeje tak máme pro Vás i dobrou zprávu na závěr. Všemu může být nakonec úplně jinak, jelikož tato zpráva vyvolala značnou nevoli mezi internetovou komunitou, takž již vznikají první petice proti zrušení služby, ke kterým se můžete připojit i vy například zde.

 

 

 

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here