Škoda Auto nabídne ve svých vozech systém Android Auto

0

logo_skoda

Již od příštího roku najdete ve vozidlech Škoda Auto včera představený systém Android Auto. Tento systém se bude propojovat s Vaším telefonem, přičemž Vám nabídne například hlasové ovládání pomocí Google Now, díky kterému si budete moci zvolit například cíl Vaší cesty, popřípadě přehrát jakoukoli hudbu.

„Konektivita je v našem každodenním životě stále důležitější a stále větší roli hraje i v automobilech. Naši zákazníci oceňují flexibilitu a praktičnost našich vozů. Integrace mobilních zařízení do automobilů přinese našim zákazníkům zlepšení konektivity, větší bezpečnost a jednodušší ovládání – i to je ‚Simply Clever’ řešení.

S ohledem na značné rozšíření chytrých telefonů, tabletů apod. zákazníci stále více vyžadují propojení mobilních přístrojů s automobilem – v duchu hesla ‚Smartphone na čtyřech kolech’. Vstup do Open Automotive Alliance je pro českou automobilku důležitým krokem k tomu, aby mohla v budoucnu představit dostatečně atraktivní nabídku. „Partnerství s Open Automotive Alliance nám umožní nabídnout v našich vozech atraktivní internetové aplikace na bázi operačního systému Android. V zájmu zákazníka tak posouváme téma automobilové konektivity na vyšší úroveň,“ říká Dr. Frank Welsch, člen představenstva společnosti ŠKODA AUTO za oblast technického vývoje.

Open Automotive Alliance byla založena v lednu 2014. Zakládajícími členy jsou mimo jiné internetový koncern Google, Audi, Honda a Generals Motors ( Buick, Cadillac, Chevrolet, GMC, Holden, Opel, Vauxhall) nebo výrobce čipů Nvidia. Cílem společné platformy je bezpečné a intuitivní využití moderních technologií a internetových služeb na bázi operačního systému Android. Nově se k této skupině připojují jak společnost Škoda Auto tak i Seat.

Zdroj: skoda-auto.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here