Silvestr 2015 u O2

0

Největší nápor zažívá mobilní síť O2 každoročně na Silvestra. Nejinak tomu bylo i při letošních oslavách příchodu nového roku.„Na Silvestra spojila mobilní síť O2 na 17 milionů hovorů. Další 2 miliony hovorů pak proběhly v první hodině po půlnoci,“ popisuje Kateřina Mikšovská z tiskového oddělení O2 a dodává: „Všechny systémy společnosti O2 fungovaly i během nejvytíženějších okamžiků spolehlivě a bez technických potíží.“

Počet hovorů, které lidé uskutečnili během Silvestra, je přitom výrazně vyšší než v průběhu Štědrého dne. Nejvytíženější zůstává první hodina těsně po půlnoci. Naopak SMS a MMS zpráv se během posledního dne v roce pošle zhruba o polovinu méně než na Štědrý den. Nejvíc esemesek – přes 1,6 milionu – se odeslalo v první hodině nového roku. MMS zprávy měly svou špičku naopak v poslední hodině starého roku. Mezi 23:00 a 0:00 se jich odeslalo přes 33 tisíc.

Zákazníci O2 využívají k posílání novoročních přání stále více sociální sítě a nejrůznější instant messengery. To potvrzují také provozní statistiky z mobilní datové sítě. „Celkový objem přenesených dat v mobilní síti O2 se oproti loňsku téměř zdvojnásobil. Provoz v síti 4G LTE přitom meziročně vzrostl o 753 %,“ vysvětluje Mikšovská.

[table “10” not found /]

Zdroj: O2.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here