Samsung vyvíjí 2K a 4K displeje pro smartphony

1

Stále více se rozvíjející trend zvyšování rozlišení displejů u smartphonů díky Samsungu pokročí zase o kus dále. Loňské vlajkové lodě společností jako je HTC a Samsung disponovali „pouhým“ HD rozlišením  1280×720 pixelů. Letošní modely jako jsou Samsung Galaxy S4 nebo HTC One nabídnou displeje z rozlišením FullHD (1920×1080 pixelů), přičemž nejvyšší hodnotu ppi (pixelů na palec) nyní nabídne HTC One s neuvěřitelným číslem 469ppi. Lidské oko je schopno při běžné vzdálenost, ze které se dívá na displej telefonu, rozeznat jednotlivé pixely při jemnosti kolem 300ppi.

displeje-rozlišení2 displeje-rozlišení1

Mohlo by se zdát, že se displeje telefonů nyní nachází na nejvyšší možné úrovní jemnosti. Opak je však pravdou. Jihokorejská společnost Samsung se nechala slyšet, že pracují na displejích pro smartphony s rozlišením 2K (2560×1400 pixelů) a 4K (ultraHD – 3840×2160 pixelů). 2K, neboli WQHD rozlišení by na úhlopříčce 5 palců vytvářelo neskutečných 587ppi.

Kde se nacházejí hranice rozlišení displejů, je těžká otázka a odpověď můžeme jen hádat. Novinkou této doby se pomalu, ale jistě stávají flexibilní displeje, těm by zmenšení pixelů mělo zajistit menší náchylnost na poškození a větší ohebnost.

 

zdroj: androidguys

 

1 komentář

  1. Obyčejný reklamní trik. Lidské oko takové velké rozlišení nezaznamená. Kdyby výrobci raději pracovali na výdrži a popř. kvalitě fotoaparátu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here