Samsung uvede Exynos 8 Octa s vlastní CPU a podporou nejnovější verze LTE

0

Společnost Samsung představuje nejnovější přírůstek do rodiny aplikačních procesorů s názvem Exynos 8 Octa 8890. Tento čip je teprve druhým aplikačním procesorem Samsung, který je vyrobený 14nanometrovou procesní technologií FinFET. Na rozdíl od předchůdce Exynos 7 Octa 7420 je Exynos 8 Octa první čipset, ve kterém je integrována vlastní CPU od společnosti Samsung s 64bitovou ARMv8 architekturou a nejnovějším LTE Rel. 12 Cat. 12/13 modemem. Série procesorů pro mobilní aplikace Samsung Exynos tak získá mnohem více výkonu.

Exynos 8 Octa je prvním aplikačním procesorem společnosti Samsung, který zahrnuje na míru vytvořená CPU jádra založená na 64bitové architektuře ARMv8. V porovnání s Exynos 7 Octa tak poskytuje mnohem více výkonu a nižší energetickou spotřebu.

Exynos 8 Octa je také prvním integrovaným jednočipovým řešením v prémiové sérii procesorů společnosti Samsung, které kombinuje aplikační procesor a modem. Integruje nejpokročilejší LTE Rel. 12 Cat.12/13 modem, který umožňuje maximální rychlost stahování až 600 Mbps (Cat.12) a rychlost nahrávání až 150 Mbps (Cat.13).

Jednočipovým řešením Exynos vybavuje Samsung své smartphony střední a vyšší kategorie. Je výhodné i pro výrobce originálního zařízení, protože znamená menší počet dílů a celkově vyžaduje menší prostor v zařízení, což přináší větší flexibilitu při konstrukci. Pro graficky náročné uživatelské hry a takřka skutečný pocit z virtuální reality využívá Exynos 8 Octa nejnovější GPU od ARM s označením Mali-T880.

Sériovou výrobu Exynos 8 Octa plánuje Samsung zahájit na konci roku 2015.

 samsung_logo_genericdevice4-580-75

Zdroj: Samsung

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here