Samsung představil 1,5GHz procesor Exynos 4212

1

Ve stejný den, kdy Samsung oznámil konferenci, na které bude s největší pravděpodobností představen nový Nexus Prime, představila korejská společnost také špičkový procesor pro mobilní zařízení. Náhoda nebo bude tímto procesorem vybaven právě Nexus Prime?

Exynos 4212 je dvoujádrový procesor taktovaný na 1,5GHz. 32nm výrobní technologie High-K Metal Gate (HKMG) by měla zajistit o 30 % menší spotřebu energie. Pro srovnání: Kal-El od NVIDIA bude vyroben 40nm a Snapdragon S4 28nm technologií.

Novinka poskytne o 25% vyšší výpočetní výkon ve srovnání s předchůdci. Udávaný 50% nárůst grafického výkonu při zobrazování 3D objektů naznačuje, že Exynos 4212 bude spolupracovat s novým grafickým čipem, pravděpodobně rychlejší verzí ARM Mali-400 nebo novějším PowerVR GPU od Imagination Technologies.


Vraťme se ale k otázce, kterou jsme si položili na začátku: jak to bude s použitím tohoto procesoru v chystaném Nexusu Prime? Bohužel nemáme jednoznačnou odpověď. Původně se očekávalo, že „Google Phone“ dostane 1,5GHz dvoujádro OMAP 4460 od Texas Instruments. To bylo ale nakonec odloženo a začalo se spekulovat o Snapdragonu S3, který Samsung využívá v Galaxy S II pro americký T-Mobile. Další možností je nový Samsung Exynos 4212. Jasno nejspíš budeme mít až 11. října.zdroj: aam

1 komentář

  1. Zajimave vyrobni procesy a taky dost zajimave, ze nVidia ve svem Kal-El bude mit pouze 40nm. Kdyz se clovek koukne na vyrobu procesoru nebo grafickych karet do PC, tak tam vzdy jedou vyrobci se stejnou vyrobni technologii, vidim, ze u mobilnich divizi to neplati.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here